Hráči akademie na tréninkové stáži v Juventus Turín

Kluci z ročníků 2011/2012 byli na tréninkové stáži v italském Juventus Turín. Stihli také setkání s Antonínem Barákem.

Měli jsme to štěstí, že jsme mohli absolvovat 5denní tréninkové stáže v Juventus Turín pro ročníky 2011 a 2012. Této stáže se směli zúčastnit i doprovázející osoby, tudíž, někteří rodiče to pojali, jako příjemnou dovolenou pro celou rodinu, při které se mohli účastnit i kompletního programu hráčů. Hlavní důvody, proč jsme se rozhodli tuto akci podniknout byly hned dva.

- chtěli jsme dopřát hráčům tento nezapomenutelný zážitek, vůbec toto v elitní akademii Juventusu absolvovat. Kluci viděli úžasné prostředí, kterého mohli být několik dní součástí. Vše bylo tak blízko a někteří měli pocit, že není úplně nereálné se i do takového týmu v budoucnu dostat.

- dalším důvodem byla i možnost nás trenérů porovnat tréninkové metody.

Byly pro nás připraveny 4 tréninkové jednotky pro každou kategorii, jedno přátelské utkání s jednou z jejich spolupracující akademií. Provedli nás po stadionu, kde jsme se směli do všech VIP prostor, do hráčské kabiny a na hřiště. Ukázali nám muzeum a na závěr jsme se oblékli v jejich oficiálním fanshopu. Stáž byla naplánovaná tak, abychom se mohli podívat na nedělní mistrovské utkání proti AC Fiorentina, za kterou v současnosti hraje náš odchovanec Antonín Barák. Den před zápasem s námi Tonda strávil asi 45 min, a kluci (nejen kluci) ho zasypávali dotazy.

V neděli jsme měli možnost vidět Tondu Baráka i v mistrovském utkání, které je samo o sobě nepopsatelný zážitek. 2 hodiny do zápasu jste v hledišti a ani chvíli se nenudíte. Mohlo být asi trošku zvláštní, pro některé Italské fanoušky, že viděli nás v barvách Juventusu, fandit Fiorentině :). Pobyt jsme zakončili v pondělí dopolední prohlídkou centra Turínu a okolo oběda jsme vyrazili zpět k domovu.

Celkem se akce zúčastnilo 24 dětí z kategorií U12 a U13. Během tréninkových jednotek jsme postupně navštívili celkem 3 tréninkové centra, mezi nimi byla návštěva jejich nejprestižnějšího tréninkového centra akademie – Vinovo. Dále jsme navštívili i tréninkové centrum Volpiano a Cantulupu. Zejména návštěva Cantalupy byla zážitkem pro hráče, ale i pro doprovod, jelikož se nachází v blízkosti Alp. Scenérie malebné obce, zasněžených vrcholků hor a krásného tréninkového centra, byla úžasná.

Na všech cestách nás doprovázela doprava Brda Bus. Pan Brda s vnukem Jakubem byli skvělí, dopravili nás všude bezpečně a včas, za což jim patří poděkování

sobota 27.7.2024
Příprava A-tým, přát.
SK Petřín Plzeň
26. 07. 2024
???? Anketujeme... co budeme sledovat v telce na olympiádě? #pribram #fotbal #trending #anketa
Město PříbramJAKONIOsport agency a.s.
Olympia FitnessKovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Rozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.B&B commercial activity s.r.o.Kolaudace jednodušeASTON služby v ekologiiAll Stars School