I v Liberci budeme chtít vyhrát

Pátou branku v sezóně se Tomáš Wágner dotáhl na čelo klubových střelců. Hlavně jeho branka proti Brnu pomohla k záchraně v lize.
(otazka)Jak jste přistupovali k utkání s Brnem, když jste věděli, že pár dní před tím porazili doma Spartu?(/otazka) (odpoved)Co já si myslím, o tom výsledku jsme věděli, ale na ten zápas jsme se připravovali hlavně tak, abychom jej hlavně my zvládli. Moc jsme to neřešili. Hlavně jsem chtěli, aby se neopakoval zápas s Olomoucí.(/odpoved) (otazka)Protože nebylo ještě rozhodnuto, měli jste zprávy o průběhu jiného utkání?(/otazka) Neměli jsme. Pokud budu mluvit za sebe, tak my hráči na hřišti jsme to nevěděli. Soustředili jsme se na zápas, i kdybychom nevyhráli, věřili jsme, že Slavie to i tak uhraje. Hradci jsem v tomhle směru nevěřil. (otazka)Začátek zápasu se tradičně moc nedařil, takže byla nějaká nervozita?(/otazka) Ten zápas jsme začali zas nervózně, věděli jsme, že to je důležité. Až do vstřeleného gólu, kdy nám pomohla dobře zahraná standardka, bylo utkání hodně hektické. Míče jsme spíš nakopávali než kombinovali. (otazka)Bylo těžké trefit míč při tvé gólové trefě?(/otazka) Klasická standardka, kdy je souboj hráč na hráče, v tu chvíli je třeba přes něj prosadit se. Je to i o štěstí, v jakém směru se nabíhá. Od Pildy byl míč výborně kopnutý, měl ideální výšku, stačilo to jen líznout a míč spadl za tyč. (otazka)Brněnský gólman chytal svůj první ligový zápas. Mohlo to hrát trochu roli?(/otazka) Já jsem se to dozvěděl před zápasem a celkově jsem to nevnímal. Myšák, který jej zná z reprezentací, mi radil, že má horší výběhy a je dobrý na lajně. Měl pěkné zákroky, ale když se akce povede, tak pak už tam může být jakýkoli brankář. (otazka)Co zaznělo při poločasové přestávce?(/otazka) Měli jsme pokyn, abychom přidali na tempu. Nehráli jsme, jak bychom měli. Musím říct, že vzhledem k počasí to bylo těžké. Náš výkon končil na třech čtvrtinách hřiště. Možná se to nezdá, ale on fakt hodně foukal vítr a bylo těžké se dostat za půlku soupeře. Brno dalo stopery na půlku a využili docela hodně počasí. Z tribuny se to nezdá. I my během první půle jsme měli převahu a podobně se to tak vedlo Brnu ve druhé části. (otazka)Jak vypadala po zápase radost v kabině? Dostali jste nějaké extra volno s ohledem na záchranu v lize?(/otazka) Trenér měl proslov k celé kabině a celému realizačnímu týmu. Věděl, že oslavy proběhnou, i proto nám dal nám volno až do středy. Přeci jenom to byl těžký půlrok a když se to takhle povedlo zachránit kolo před koncem, tak už věděl, že nějaká oslava doma v Příbrami proběhne. A kladl nám na srdce, abychom si dávali bacha. (otazka)Poslední zápas v Liberci bude něco řešit?(/otazka) Že se o nic nehraje, to se jen tak říká. Oni budou chtít vyhrát, i my budeme chtít vyhrát, pořád je to ligové utkání. Bude to v tempu od první minuty, my bychom mohli hrát uvolněněji a mohli bychom ukázat víc fotbalovosti.