Jakub Rondzik: Jsem rád, že mě prověřil kvalitní soupeř

Nezpochybnitelným mužem zápasu byl v Liberci brankář Příbrami Jakub Rondzik. Ten po dlouhé době nebyl náhradníkem a stal se díky vynikajícím zákrokům klíčovým hráčem při zisku bodu za remízu ze severu Čech.
(otazka)Jakube, kdy ses dozvěděl, že si v sobotním zápase zachytáš?(/otazka) (odpoved)No, dá se říct, že situace tomu naznačovala už od středy. Mluvil se mnou Hrušoun i trenér Poštulka, ale definitivní to bylo až na papíře během taktické přípravy na utkání.(/odpoved) (otazka)Měls nějakou speciální přípravu, jestliže Liberec hrál jaro ve velmi dobré fazóně?(/otazka) (odpoved)Připravuji se pořád stejně, bez ohledu na to, jestli do zápasu jdu nebo ne. Tohle je u brankářů normální, připravují se společně a stejně. Ale je jasný, že jsem dostával tipy, na co si mám dávat pozor, na které situace a hráče. Hrušoun mě upozorňoval zejména na Rabušice a jeho důraz ve vápně. To, že Liberec hrál ve velmi dobré fazóně jsem nějak nevnímal, těšil jsem se na utkání a byl jsem rád, že mě prověří kvalitní soupeř.(/odpoved) (otazka)Jaký ze zákroků byl podle tebe nejtěžší?(/otazka) (odpoved)Vybral bych dva zákroky. Nejdříve situace po standardce, kdy Rabušic hlavičkoval míč pode mě, vykopával jsem ho nohou a následně jsem "naslepo" skákal na odražený balon. Ve skluzu tam letěl Milan Mišůn a Šural na dorážku. Chvilku jsem nevěděl, kde míč je, Myšák mi ale řekl, že ho mám přilepený na břiše. Druhý zákrok byl určitě trestňák Jiřího Štajnera v závěru utkání. Trošku jsem se proletěl.(/odpoved) (otazka)V sezoně jsi odchytal několik zápasů za juniorku, nebál ses, že by ti chyběla herní praxe?(/otazka) (odpoved)Moje herní praxe je dosti slabá, to je fakt. Ono ani těch zápasů za juniorku nebylo tolik. Ale dá se říct, že jsem si zvykl se takhle připravovat a zkoncentrovat se v pravou chvíli na ten zápas. Samozřejmě je to něco jinýho, než kdybych měl pravidelný zápasový rytmus.(/odpoved) (otazka)Jaký plán máš na dovolenou po sezóně?(/otazka) (odpoved)Čeká nás krátká dvoutýdenní dovolená. Z toho důvodu neplánuji nějaké exotiky. Navíc mě čeká pár zkoušek ve škole, pracuji na vlastním hudebním albu, takže dost času strávím i v nahrávacím studiu. Dále mám v plánu přidat nějaký obrázek na mé tělo a pokud to čas dovolí, podívám se do Košic za našima. Možná ještě nějaký výlet v rámci ČR nebo přilehlých států. Nudit se nebudu. Od trenéra jsme na dovolenou dostali individuální tréninkový plán, takže sportu se samozřejmě nevyhnu ani během přestávky.(/odpoved)