Jan Mára: Organizuju hru obrany

Dalším mládežnickým reprezentantem je Jan Mára, s nímž má obrana v kategorii mladšího dorostu velkou jistotu. Jaká má fotbalová přání si přečtěte v následujícím rozhovoru.
(otazka)Honzo, tradiční otázka pro každého. Jak jsi začínal s fotbalem?(/otazka) (odpoved)Jsem Příbramák. Začínal jsem v šesti letech tady u Litavky. K fotbalu mě přivedl taťka. Ze začátku jsem vyzkoušel hodně sportů, ale ten fotbal se mi začal líbit, tak jsem u něj zůstal.(/odpoved) (otazka)Které další sporty to byly?(/otazka) (odpoved)Zkoušel jsem třeba tenis, ale to bylo vždy jenom chvilku. Víc sportů najednou jsem ale nedělal.(/odpoved) (otazka)Přesto relaxačně stíháš nějaký?(/otazka) (odpoved)Spíš si dojdu jenom zaplavat.(/odpoved) (otazka)Ty ses už dostal do reprezentačního výběru. Co je tím hlavním faktorem, že ses do národního výběru ve své věkové kategorii prosadil?(/otazka) (odpoved)Organizuji hru obrany a v tom jsem se v poslední době asi hodně zlepšil a jde mi to. Jsem spíš defenzivní bek, ikdyž se snažím dát nějaký gól.(/odpoved) (otazka)Který post na hřišti je tvůj nejoblíbenější?(/otazka) (odpoved)Střední obránce.(/odpoved) (otazka)Kteří trenéři tě vedli zde na Baníku?(/otazka) (odpoved)Nyní je to Václav Černý a před ním Bohumil Černý.(/odpoved) (otazka)Na fotbal je třeba talent, ale další věci je možné se naučit. Které rady od trenéra to jsou?(/otazka) (odpoved)Jsou to věci, které se týkají taktické stránky. Samozřejmě je to i trénink techniky i vytrvalosti, abych měl naběháno. A dál to jsou i rady od mého táty.(/odpoved) (otazka)Jezdí s tebou rodiče na zápasy?(/otazka) (odpoved)Podporují mě hodně. Už od žáků byl táta skoro na všech zápasech se podívat. Pak to rozebíráme, řešíme chyby, jaké jsem udělal. Myslím si, že je to důvod, proč se zlepšuji. Některé zápasy mám natočené i doma na videu.(/odpoved) (otazka)Kdo byl nebo ještě stále je tvým vzorem?(/otazka) (odpoved)John Terry z Chelsea. To je můj nejoblíbenější hráč. Mám jej i na plakátě.(/odpoved) (otazka)Jaký sis dal cíl, který bys chtěl s fotbalem dosáhnout?(/otazka) (odpoved)Nejbližší cíl je zahrát si ligu za Příbram, co nejvíc se zlepšovat. Dál zatím nemyslím.(/odpoved) (otazka)Může ti k tomu pomoct i to, že patříš do reprezentačního kádru?(/otazka) (odpoved)Mohly by. Zatím jsem tam hrál v širších výběrech, kde nás vedou pánové Čvančara se Štolem. Jinak hlavním trenérem té kategorie je Josef Pešice.(/odpoved) (otazka)S fotbalem se dá hodně necestovat ať při zápasech nebo soustředěních. Na co vzpomínáš nejraději?(/otazka) (odpoved)To budou turnaje s tím výběrem, například ve Francii. Také soustředění jsou s nimi zajímavé.(/odpoved) (otazka)Několik tvých kolegů přeskakuje věkové kategorie a hraje výš než je jejich věk? Troufl by sis také zahrát si např. ve starším dorostu?(/otazka) (odpoved)Asi bych si to vyzkoušel.(/odpoved) (otazka)Jak se ti daří skloubit školu a fotbal?(/otazka) (odpoved)Teď začnu chodit do prváku na Střední průmyslové škole, takže se nyní ukáže. Rád bych měl maturitu a vybíral jsem si takovou, aby to bylo v Příbrami a vyhovovalo mi to při docházení na tréninky. A aby se škola dala kombinovat s fotbalem.(/odpoved) (otazka)A když není ani škola ani fotbal ani žádný jiný sport, tak u čeho vypneš?(/otazka) (odpoved)Sednu si k internetu a sleduji na zápasy v různých evropských ligách, Premiere League je moje nejoblíbenější.(/odpoved) (no)(tucne)TRENÉR VÁCLAV ČERNÝ HODNOTÍ:(/tucne) (kurziva)Je to hodně poctivý kluk, který má ambice a ví, co chce dosáhnout. Hodně tvrdě jde za tím cílem. Pro jeho ročník v Příbrami je to velmi důležitý hráč. Teď bude dostávat šanci i mezi staršími v dorostenecké lize a doufám, že tohle zvládne. Patří do širšího kádru reprezentační šestnáctky. Širšího proto, že v jeho kategorii trenéři ještě hledají ten optimální kádr v jeho věkovém ročníku a proto zkouší mnoho hráčů.(/kurziva)
sobota 11.5.2024
FC Vysočina Jihlava