1.FK Příbram

Jaroslav Starka: Nechci mít v týmu leklé ryby

Vzhledem k velkému množství dotazů týkající se změn v kádru, požádali jsme o vyjádření prezidenta klubu Jaroslava Starku.

Pane Starko, na startu zimní přípravy klub oznámil, že v "A" týmu nebudou pokračovat Květ, Kodr, Zeman či Boháč. Jaké vás k tomu vedly důvody?

Čekali jsme od nich mnohem více, nebyli pro mužstvo takovým přínosem, jakým měli být. Neměl jsem pocit, že dělají na hřišti maximum. Nechci mít v týmu leklé ryby. Potřebujeme tu fotbalisty, co budou odvádět všechno pro úspěch klubu. 

S velkým ohlasem se setkal příchod Martina Zemana...

Martin v minulosti úspěšně v Příbrami působil a pomohlo mu to i v jeho kariéře. Na něj jsme hodně spoléhali, je to kvalitní fotbalista. Bohužel za podzim nedal ani jeden gól, měl pouze tři asistence. Neodváděl to, co jsme od něj na trávníku očekávali, v závěru podzimu už nebyl ani v základní sestavě.

Fanoušky překvapil také odchod Romana Květa, co se stalo?

Roman Květ byl podobným talentem jako Matoušek, šel ale jinou cestou. Matoušek odešel do Slavie a Květ si zřejmě začal myslet, že je mu už Příbram malá, a že by měl jít také do většího klubu. Přibrzdilo ho zranění, ale ani po něm se nevrátil v dobré formě, jeho přístup byl laxní. Předčil ho náš další odchovanec Matěj Polidar, který později dostal nabídku od Sparty Praha. Květ sám řekl, že chce jít jinam a my ho držet nebudeme. 

Jste na tyto hráče naštvaný?

Naštvaný nejsem. Všichni v klubu odvedli kus práce. Nyní to tak nebylo, proto se rozcházíme. Musíme znovu dodat do kabiny dravé typy, které vykopou záchranu v lize. 

Do týmu pak přišlo poměrně dost nových fotbalistů, jste s posílením kádru spokojený?

Vidím přístup všech hráčů na tréninku a jsem spokojený. Potřebovali jsme posílit obranu, přišel zkušený Kleščík a beci Kvída s Pazderou. Věřím, že pomohou zkvalitnit celou defenzivu. Do útoku máme zkušeného Jindráčka se Šašinkou, kteří zvednout konkurenci Škodovi a Voltrovi. Středovou linii jsme také doplnili, protože nám chyběla střední generace.

Příští zápas
sobota 29.2.2020
FORTUNA:LIGA, 23. kolo
14:30h
1.FK Příbram
FK Mladá Boleslav
Online
Aktuálně na webu
FK Příbram TV
24. 02. 2020
Zařvi si v kulichu
FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramFORTUNA:LIGAFORTUNANikeNIOsport agency a.s.Top4Football
Mediální partneři
Pribram.czRock Rádio
Partneři
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartners