Jozef Valachovič jmenován trenérem Příbrami

Bývalý slovenský reprezentant střídá na příbramské lavičce Pavla Horvátha.

Jozef Valachovič již v minulosti působil u řeky Litavky na pozici asistenta ligového trenéra. Poprvé v letech 2012 - 2014 pomáhal Karolu Markovi, Petru Čuhelovi a Františku Strakovi. V roce 2015 se vrátil z angažmá v Liberci a pracoval s Pavlem Tobiášem. „Trenér Valachovič už u nás působil, takže zná zdejší prostředí. Je to bývalý vynikající fotbalista, což prokázal například ve Slovanu Liberec či Rapidu Vídeň. Do práce má velkou chuť, právě někoho takového potřebujeme. Pokusí se o fotbalový zázrak a tím je záchrana v lize. Kdyby se to nepodařilo, bude mít za úkol připravit si mužstvo na druhou ligu a z ní postoupit zpátky,“ vyjádřil se po jmenování nového trenéra prezident klubu Jaroslav Starka.

Valachovič má jako hráč doma tři mistrovské tituly, které získal v české, slovenské a rakouské lize. „Nejsme v dobré situaci a věříme, že právě Jozef Valachovič je tím, kdo nám může pomoci. Má zkušenosti ze své hráčské i trenérské kariéry. Výhodou je bezesporu, že u nás již působil a nejde tak do neznámého prostředí. Sestavujeme nový realizační tým, který již brzy představíme," doplnil za vedení klubu statutární ředitel Jan Starka.

První trénink pod novým trenérem čeká příbramské hráče v úterý dopoledne.