Kevin Huňa v nominaci reprezentace U16

Českou fotbalovou reprezentaci do 16 let čeká první turnaj. Na Memoriál Františka Harašty (21.-23. července 2020) byla nominována dvacítka hráčů.

Premiéru v národních barvách zažije nový kouč U16 Jiří Skála.

Novému trenérovi se nesestavovala nominace lehce, situaci mu totiž zkomplikovalo přerušení všech fotbalových soutěží během pandemie koronaviru.

„Viděl jsem kluky na videu během reprezentačního turnaje ve Španělsku, který byl na přelomu ledna a února, pan některé hráče na klubovém Memoriálu Vlastislava Marečka a ještě jsem v přípravném zápase zhlédl Plzeň,“ shrnul Jiří Skála.

Šestačtyřicetiletý kouč nominaci konzultoval s klubovými trenéry a také Karlem Havlíčkem, trenérem o rok mladší kategorie U15. „U klubových trenérů jsem si ověřoval, jak jsou na tom kluci zdravotně a kondičně, s Karlem Havlíčkem pak to, jak hráče poznal v mladší kategorii on,“ vysvětlil Skála.

Memoriál Františka Harašty je každoročně pořádán ve vinařské oblasti na jihu Moravy, během tří dnů čekají reprezentační celek do 16 let tři soupeři ve skupině a poté ještě souboj o konečné umístnění. Národní tým se na tomto turnaji tradičně setkává s o rok staršími klubovými celky.

„Na turnaj se hodně těším, po dlouhé době je to první sraz pro kluky vůbec, tak uvidíme, jakým způsobem se budeme prezentovat. Máme určité záměry, ale záležet bude na tom, jak se hráči vypořádají s tím, že budou hrát čtyři utkání s týmy, které jsou o rok starší,“ uzavřel hlavní trenér Skála.

1.FK Příbram bude mít na turnaji také svého zástupce, nominován byl totiž Kevin Huňa! Držíme palce!

Program XVIII. Memoriálu Františka Harašty 2020:

Úterý 21. 7.

• Skupina B: ČR U16 - SK Dynamo České Budějovice (Moravský Žižkov), 16:00