1.FK Příbram

Ligové hvězdy se vrací do hry

Za Příbram Dominik Kříž, dále pak Kopic, Provod či Železník si to rozdají ve FIFĚ! Turnaj Datart e:LIGA Challenge startuje.

Kdy je zase uvidí v akci? Tato otázka mnohých fotbalových fanoušků bude brzy zodpovězena. Hráči FORTUNA:LIGY se během dubna, kdy jsou odkázáni k individuálnímu tréninku, zúčastní turnaje Datart e:LIGA Challenge v hraní hry FIFA20. Do akce se zapojí po jednom hráči ze dvanácti klubů FORTUNA:LIGY a ten vítězný bude moci rozhodnout o příjemci daru ve výši 100 tisíc korun, který věnuje Ligová fotbalová asociace ze svého nadačního fondu Zelený život na podporu aktuálního boje proti koronaviru.

Příbramský klub bude reprezentovat Dominik Kříž. Držíme palce!!! "Když mě náš manažer Tomáš Větrovský oslovil s tím, že má informace, že si někdy zahraju FIFU 2020 a zda bych byl ochotný reprezentovat 1.FK Příbram, tak jsem nejdříve nevěděl, zda to přijmout. Nechtěl jsem zklamat, protože nedokážu odhadnout kvalitu soupeřů. Nakonec jsem ale do toho šel a musím říct, že to je povedený projekt, který pomůže potřebným," pronesl Dominik Kříž.

„Všichni s napětím sledujeme, co se děje u nás i po celém světě. Ligový fotbal v tomto období vždy nabízel lidem emoce, které fanouškům aktuálně schází. Věříme, že si virtuální zápasy ligových hvězd své publikum najdou. Současně díky němu máme možnost na dálku pomoci. Tudíž vítězný hráč zajistí pro svůj klub možnost určit dětský domov či domovy, do kterých z Nadačního fondu LFA Zelený život poputují prostředky na nákup ochranných a zdravotnických pomůcek,“ říká Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA.

Playstation je pro spoustu hráčů ideálním prostředkem k odreagování ve volném čase. Proto není náhoda, že se v řadách ligových fotbalistů pohybuje několik velmi zdatných „gamerů“, kteří by se neztratili ani ve světě esportu. Dokazuje to i účast Karla Knejzlíka ve finále nedávné DATART e:LIGY, kde reprezentoval mateřský klub Slovan Liberec, nebo nakonec neúspěšnou snahu Lukáše Železníka probojovat se právě do velkého finále tehdy ještě v dresu Zlína.

Bohaté zkušenosti s FIFOU má i současný kapitán olomoucké Sigmy Vít Beneš. „Jsem rád, že LFA přišla s touto myšlenkou. Všechny nás trápí, co se děje kolem nás a věřím, že se u turnaje zabavíme nejen my, ale že nabídneme i trochu pozitivní energie všem fanouškům. Když už jim nemůžeme předvést nic na trávníku, pokusíme se o to aspoň online,“ pochvaluje si právě Beneš nápad s Datart e:LIGA Challenge.

Hráči budou hrát ze svých domovů a budou se připojovat online. Komentáře všech duelů se zhostí jeden z nejlepších profesionálních hráčů FIFY v Česku Emerickson, jinak hráč Sparta eSports. Na novou výzvu se těší i liberecký Karel Knejzlík, který však odmítá roli favorita turnaje. „Nominaci jednotlivých klubů jsme se dozvěděli teprve tento týden a vůbec nevím, co od kluků můžu čekat. Bude to samozřejmě hlavně zábava, na druhou stranu každý z nás bude chtít uspět. Navíc všichni nastoupíme s rovnými podmínkami, takže rozhodne skutečně umění s ovladačem. Už se nemohu dočkat,“ těší se Knejzlík, kterého už v základní skupině čeká prestižní souboj se zástupcem rivala. V pomyslném derby nastoupí proti Janu Matouškovi z Jablonce.

Turnaje se kromě zmíněných hráčů zúčastní ještě zástupci dalších klubů FORTUNA:LIGY a chybět mezi nimi nebudou ani zástupci Baníku, Viktorky Plzeň nebo Slavie. Už v základní skupině se tak proti sobě postaví velcí kamarádi a bývalí spoluhráči Beneš s Kopicem.

„V čase našeho společného působení v Jablonci jsme proti sobě sehráli spoustu zápasů. Byly to vždy vyrovnané souboje, ale už je to přeci jen nějaký čas. Sám jsem zvědavý, jestli se Beny od té doby trochu zlepšil,“ hecuje na dálku Jan Kopic s úsměvem svého soupeře, proti kterému odehraje svůj zápas příští středu.

V první fázi turnaje Datart e:LIGA Challenge se hráči utkají v základních skupinách, když proti sobě nastoupí dvakrát ve dvou hracích dnech. Nejlepší dva hráči ze tříčlenných skupin pak postoupí do klasického play-off, které se odehraje v polovině dubna již systémem BO3, tedy na dva vítězné zápasy. Do všech soubojů vstoupí hráči s rovnými podmínkami, jelikož se bude hrát v hracím formátu tzv. 85rated kickoff, což spočívá v pravidle, že si soupeři před utkáním zvolí libovolný klub ze hry, jehož hráči pak uměle obdrží shodné kvality všech parametrů srovnané na úroveň 85.

Premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge bude znám v sobotu 18. dubna a jeho mateřský klub bude spolu s hráčem rozhodovat o tom, které organizaci poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace ze svého Nadačního fondu Zelený život. Turnaj kromě LFA podpoří také partneři Datart, Fortuna, Playstation. „Sledovanost esportových událostí roste, doufáme tedy, že i tento turnaj si fanoušci nenechají ujít, zvlášť, když je pro dobrou věc. Ze statistik prodejů herních produktů víme, že hráčů a nadšenců esportu přibývá, turnaj ligových hvězd snad pro ně bude velkou zábavou a pro další třeba inspirací,“ řekla za značku Datart tisková mluvčí Eva Kočicová. Všechna utkání Datart e:LIGA Challenge budou k vidění na ligových sociálních sítích nebo na webu projektu e-liga.cz

FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramFORTUNA:LIGAFORTUNANikeNIOsport agency a.s.11teamsports
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.