FK PŘÍBRAM

Ligoví žáci byli odměněni na radnici Příbrami

Starosta města Příbram Jan Konvalinka a místostarosta Miroslav Peterka přijali úspěšné žákovské týmy U14 a U15 na radnici.

Zástupci města starosta Jan Konvalinka a místostarosta Miroslav Peterka ocenili oba týmy mladých sportovců i jejich trenérů. Na setkání s kluky, které se konalo v jednací síni zastupitelstva, přišla řeč nejen na dramatickou baráž, ale i na probíhající mistrovství Evropy. Gratulace od obou nejvyšších zástupců našeho města byla krásným a milým ohodnocením nejen tohoto úspěchu ve fotbalových soutěžích, kde panuje obrovské konkurenční prostředí. Dárek od města, jako poděkování za reprezentaci Příbrami, udělal všem fotbalistům radost. 

A jaká byla cesta obou týmů za úspěchem? Žáci FK Příbram kategorie U15 pod vedením trenéra Jiřího Smoly dotáhli slušně rozběhnutou sezónu do úspěšného konce a získali titul v České divizi žáků. Tím vybojovali možnost baráže o postup do nejvyšší soutěže pro své mladší kamarády z týmu U14.

Ti tento úspěch v minulém týdnu dokonali postupem přes celek RMSK Cidlina Nový Bydžov. Napínavou baráž, která byla v domácím utkání atraktivní i divácky, sledovala rekordní návštěva s počtem přes 400 diváků. Výhra v prvním utkání 2:0 díky dvěma gólům útočníka Vávry dala žákům pod vedením trenéra Jaroslava Brunclíka náskok, který kluci udrželi proti domácí Cidlině s přehledem. Po remíze 0:0 si mohli kluci užít oslavy s fanoušky, kteří je přijeli podpořit. Postup do první ligy je pro FK Příbram také významným milníkem, kdy se žákovská mládež vrací po dvou letech do nejvyšších soutěží.

Díky postupu se posune celý žákovský fotbal v FK Příbram v kategoriích U12, U13, U14 a U15 do nejvyšší soutěže žáků v Čechách. Kvalitní mládež v FK Příbram je již v podstatě obchodní značkou, protože akademii proslavují v profesionálním fotbale desítky fotbalistů, kteří vyrostli u Litavky. I na EURO 2024 v Německu má český národní tým dva reprezentanty, Antonína Baráka a Václava Černého, kteří vyrostli v příbramském klubu a drželi palce žákům v úspěšné baráži.

Fotogalerie
Mládež 1.FK Příbram
FanshopAkademie
Generální partner
Prémiový partner
Hlavní partneři
Město PříbramJAKONIOsport agency a.s.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
Olympia FitnessKovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Rozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.B&B commercial activity s.r.o.Kolaudace jednodušeASTON služby v ekologiiAll Stars School