Lukáš Krameš: Jsem univerzál mezi obranou a zálohou

Kapitán mladšího dorostu Lukáš Krameš vede svůj tým v prvoligových zápasech a už pomalu vyhlíží další sezónu, ve které bude nastupovat v prestižní kategorii staršího dorostu.
(otazka)Jak jsi začínal s fotbalem?(/otazka) (odpoved)Táta mě přihlásil do přípravky tady v Příbrami. Začínal jsem od šesti skoro od pěti let.(/odpoved) (otazka)Na hřišti máš jakou roli?(/otazka) (odpoved)Začínal jsem na pozici pravý obránce, pak jsem hrál chvíli i záložníka. Ten bek mi ovšem zůstal. V mladších žácích jsem dva roky hrál na stoperu, v mladších žácích i defenzivního halva. Takže můžu hrát na hodně postech. V dorostu to střídám, jsem univerzál mezi obranou a zálohou.(/odpoved) (otazka)A nejvíc Ti vyhovuje...?(/otazka) (odpoved)Jako pravákovi je to post pravého obránce.(/odpoved) (otazka)Ty jsi kapitán týmu, že ano?(/otazka) (odpoved)Ano, nyní jsem kapitánem. Byl jsem i dva roky v mladších žácích.(/odpoved) (otazka)Kolik to na tebe klade zodpovědnosti?(/otazka) (odpoved)Určitě, je s tím zodpovědnost vůči celýmu mančaftu i trenérům. Je to vůdčí záležitost, je to o hecování. Hodně takový výkon kapitán ovlivňuje duch týmu.(/odpoved) (otazka)Dostal ses z Příbrami i do nějakého výběru?(/otazka) (odpoved)Hrál jsem ve výběrech za středočeských kraj ve starších žácích. Byli jsme například v Polsku. Jako kapitán jsem ten výběr vedl na Kouba cupu, který jsme vyhráli. Na reprezentaci jsem nebyl, bývám tam mezi nominovanými náhradníky.(/odpoved) (otazka)Myslíš, že máš na reprezentaci šanci?(/otazka) (odpoved)Hodně to záleží na mě, jaké budu podávat výkony.(/odpoved) (otazka)Na čem Ty sám musíš ještě hodně zapracovat?(/otazka) (odpoved)Samozřejmě nejvíc na hlavě, přístup k tréninku a na rychlosti i technice. (/odpoved) (otazka)Mladší dorost je vždycky trochu ve stínu staršího dorostu a hodně záleží na výsledcích právě těch starších. Myslíš si, že tohle platí?(/otazka) (odpoved)Neřekl bych tak docela. V této kategorii samozřejmě nehrajeme přímo o něco, ale tým se vytváří pro kategorii staršího dorostu, kde jde o všechno. Samozřejmě záleží, jaké výsledky hrajeme. Musíme být prostě pro poslední "mládežnické" fázi dobře připravení. Ovšem v těch mladších se nesestupuje, to je pravda.(/odpoved) (otazka)Co bys řekl k výsledkům týmu v této sezóně?(/otazka) (odpoved)Nejsem vůbec spokojený. Protože ty výsledky a hra vůbec neodpovídají postavení v tabulce. Například minulé domácí kolo proti Ostravě jsme jen remizovali a přitom jsem mohli suverénně vyhrát. Většinou hodně remizujeme, je to škoda, když zápasy nedotáhneme do vítězného konce. Čeká nás Slavie, tak doufám, že to do vítězného konce dotáhneme (pozn. ml.dorost skutečně vyhrál 1:0).(/odpoved) (otazka)Máš představu či přání, jak byste chtěli v této sezóně dopadnout?(/otazka) (odpoved)Do konce sezóny bych si přál, aby se naše výsledky zlepšily a aby šly vzestupnou tendencí. Já osobně bych rád zabránil co nejvíce gólu a my se posunuli výš v tabulce. V létě mi začnou tréninky se starším dorostem, tak věřím, že se mi podaří prosadit v A dorostu.(/odpoved) (otazka)A jaký máš cíl ve fotbalové kariéře?(/otazka) (odpoved)Chtěl bych jednou hrát tu nejvyšší soutěž v chlapech. Aspoň tu českou. A kdyby se to povedlo, tak i to zahraničí.(/odpoved) (otazka)Sleduješ výkony 1.FK Příbram v lize?(/otazka) (odpoved)Rozhodně. Na zápasy tady chodím, jsem tu téměř pořád. Na venkovní se nemám jak dostat, to by bylo komplikované.(/odpoved) (otazka)Kdo je tvým fotbalovým vzorem?(/otazka) (odpoved)To je Jaap Stam. Tady v Příbrami nemám, sleduji spíš celkovou hru mančaftu.(/odpoved) (otazka)Jaké aktivity stíháš ve volném času?(/otazka) (odpoved)Občas si zajdu zaplavat. Ale hlavně jsem motorkář. Teď mám stopětadvacítku a chci "přestupovat" na šestistovku.(/odpoved) (otazka)Není to trochu nebezpečný koníček?(/otazka) (odpoved)Ale ano, říká se o nás, že jsme dárci orgánů, ale já s tím nesouhlasím. Záleží jak se jezdí, musí se myslet hlavou. Rychlost mám rád, ikdyž později bych k tomu chopperu přešel. Mám rád rychlost, kterou nechci přeceňovat. Zatím volím silnici. Motorku mám třetí sezónu, takže něco už mám naježděno.(/odpoved) (otazka)A zbyde Ti teda ještě čas na něco jiného?(/otazka) (odpoved)Ještě na holky :-)(/odpoved) (otazka)Školu taky stíháš?(/otazka) (odpoved)Samozřejmě, škola je pro mě priorita. Rád bych měl vyšší školu a kdyby se to povedlo, tak i vysokou. Chodím na střední zdravotnickou školu obor zdravotnický asistent. Asi ho úplně využívat nebudu, ale pro cestu na vysokou je to dobrá průprava pro fyzioterapeuta či maséra. A to je do budoucna docela dobrá varianta.(/odpoved) (otazka)Díky za rozhovor a ať se Ti daří!(/otazka) (no)(kurziva)Hodnocení trenéra Petra Janoty: Lukáš patří ve své kategorii mezi osobnosti týmu, jehož předností je rychlost, tah po křídle i bojovnost. Pro tým funguje jako správný kapitán, když ostatní strhává k bojovnosti. Musí ještě zapracovat na individuální technice, on je však pracovitý, takže může být pro příbramský klub budoucností.(/kurziva)