Matěj Chaluš: Příbram byla první volbou

Obnovenou premiéru v zelenočerném dresu si při 70. ligovém startu připsal Matěj Chaluš. Ptáme se, jak to bylo s návratem do Příbrami i na krátké ohlédnutí za utkáním v Olomouci.

Matěji, přibliž nám detail změny hostování z Boleslavi do Příbrami?

Uvažoval jsem nad odchodem z Boleslavi, kde jsem se úplně necítil poslední dobou, tak jak bych chtěl. Naskytla se možnost odejít do Příbrami, která pro mě byla od začátku první volbou.

Jaké bylo přivítání v kabině?

Myslím si, že dobře. Vetšinu kluků totiž znám. Přece jenom to je teprve rok a půl, co jsem odešel.

Tým hraje úplně jiný fotbal, než v době než jsi odcházel, co jsi stačil na poslední chvíli s trenéry i spoluhráči probrat ohledně taktiky i stylu hry?

Příbram jsem podrobně sledoval, ikdyž jsem byl v Boleslavi, a musím říct, že je to pravda. Teď se pod trenérem Csaplárem snaží hrát hodně ofenzivně, což se mi líbí. Trenéři mi něco samozřejmě řekli, ale přišel jsem ve čtvrtek, takže jsme neměli úplně moc času.

Start v Olomouci byl hodně divoký, na začátku jsi viděl žlutou kartu? Co ti v tu chvíli běželo hlavou?

Na soupeřove polovině se ztratil balón a soupeř šel do rychlého protiútoku. Já věděl, že nesmí projít a tak jsem ho musel zastavit. Byla z toho zasloužená žlutá karta.

Proč se nám duel s Olomoucí nepodařilo uhrát aspoň na bod?

Měli jsme nějaké šance, ale nedokázali je proměnit, kdežto soupeř co měl, tak to proměnil. Nemyslím si, že bychom byli horší tým, právě naopak! Na to se nikdo neptá. Teď se musíme soustředit na Karvinou a já věřím, že to zvládneme.

Po zápase sis ještě "užil" dopingovou kontrolu. Tým si na tebe i Ruslana Mingazova pěkně počkal...

Každý, kdo si tím prošel, tak ví, jak moc složité to po zápase je. A já nebyl výjimkou. Trvalo to nějaké dvě hodiny a během toho jsem vypil přes 4 litry tekutin. A kluci, ti samozřejmě nebyli moc šťastní.

středa 19.6.2019
Příprava A-tým, přát.
SK Dynamo České Budějovice
17. 06. 2019