Matoušek: Beru to trochu na sebe

Přišel a po pár dnech už figuroval v sestavě. Jan Matoušek neprožil v Olomouci vítězný návrat do našeho klubu. Jak hodnotil utkání?

Jaký to byl na Andrově stadionu zápas?

Bylo to náročné utkání, které jsme však měli zvládnout. Moje šance z první půle byla možná příčinou prohry, kdybych skóroval, byl by to odlišný zápas. Beru to trochu na sebe.

Co jsi při zakončení udělal špatně?

Zle jsem to trefil, ale gólman mě i dobře přečetl. Brankář věděl, že chci střílet na zadní tyč, navíc se mi střela nepovedla, takže to bylo snadno chytatelné. Po delší době jsem hrál zápas a moc si to užil. Naposled jsem měl delší zápas v Bordeaux, což mohou být tři měsíce.

Co je tvým cílem v návratu do našeho klubu?

Prvně pomoct sám sobě, získat zkušenosti a rád bych taky pomohl Příbrami. Nebude to snadné, i kdyby se hrálo o titul, Evropu, o sestup. Vždycky to bude těžké. Máme před sebou spoustu zápasů, všechny budou těžké. Na každý se musíme pečlivě připravit a uvidíme, jak to dopadne.