Miroslav Slepička: Snažíme se být pozitivní

Útočník Miroslav Slepička překonal zdravotní trable a nedělní osmatřicáté narozeniny oslavil návratem na ligový trávník.

Míro, je dnešním největším pozitivem Tvůj návrat na trávník?

Nevím jestli největším, ale samozřejmě pro mě to velké pozitivum je. Jsem moc rád, že jsem mohl nastoupit a snad ta minutáž v zápase půjde jenom nahoru. Dnes je to pro nás bohužel další obrovská ztráta. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát, takže remíze je asi spravedlivá, ale pro nás ztráta dvou bodů na domácím hřišti.

Na týmu "leží deka", které se nemůžeme zbavit, co tomu hlavně chybí a přenáší se tato situace i na náladu do kabiny?

Naší hře chybí lehkost, jednoduchost a možná nějaký laciný gól, který bychom dali. Náladu v týmu to samozřejmě ovlivňuje, bavíme se o situaci neustále, ale snažíme se být pozitivní a nemyslet na ty problémy, které momentálně jsou. Stále jsme dobrá parta a táhneme za jeden provaz. Naší situaci nezměníme jinak než poctivou prací a dřinou.

Co se týká Tvého zranění, už je vše maximálně v pořádku, případně bys zvládl celý zápas?
Už jsem v pořádku, myslím. že bych zvládnul celých devadesát minut, už jsem hrál celý zápas za béčko a i když je to něco úplně jiného, zvládnul jsem to tam a myslím, že bych to vydržel i v lize. Hlavně se snažím být užitečný pro tým a pomoci co nejvíce umím. Jsem moc rád, že můžu být na hřišti i s klukama v kabině a bojovat o body.
Ty si se na trávníky vracel přes béčko, ale tam taky došlo k nějakému zranění, co se stalo?
Nastoupil jsem k utkání a utrhnul jsem si přitahovač ve stehně, asi jsem návrat uspěchal a tak se mi bohužel pauza nakonec prodloužila o 3 týdny kvůli svalovému zranění. Měl jsem však plnou důvěru od vedení i od trenéra a teď jsem už maximálně fit a snad týmu ještě dokážu pomoci.
Teď nás čeká repre pauza, věříš, že se na Bohemce podaří vrátit na vítěznou vlnu?
Věřím tomu moc nejenom já ale všichni kluci. Příprava bude důkladná a opravdu věřím tomu, že venku už vyhrajeme právě na Bohemce, proti které se nám v posledních zápasech daří.
V neděli máš narozeniny, takže přeji vše nejlepší a hodně zdraví do dalších zápasů a na Bohemce třeba vítězný gól...
Díky moc, snad odvezeme z Ďolíčku tři body, ale je úplně jedno, kdo ten gól dá.