Miroslav Slepička ukončil profesionální kariéru

Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva.

Příbram, Liberec, Sparta, Dinamo Záhřeb či FC Goa. Ve všech těchto klubech zanechal Miroslav Slepička stopu jako fotbalista. Na vlastní žádost se však rozhodl profesionální kariéru ukončit.

"Fotbal chci hrát i nadále, ale ne již na tak vysoké úrovni. Vystudoval jsem trenérské licence a rád bych se nyní ubíral pracovně tímto směrem. Děkuji především své rodině, všem trenérům, kteří mě v mé kariéře vedli, vedení 1.FK Příbram, které mi vyšlo vždy vstříc a opět mi dalo šanci si zahrát vrcholový fotbal, další obrovský dík patří fanouškům, kteří mě během kariéry podporovali," pronesl Miroslav Slepička.

Příbramský odchovanec na sebe upozornil zejména v juniorských reprezentačních výběrech včetně výběru do 21 let. Na jaře 2002 přestoupil do Liberce a v létě 2005 po něm sáhla Sparta. Od srpna 2008 byl členem seniorského reprezentačního týmu. V roce 2008 odešel do chorvatského klubu Dinama Záhřeb a po dvou a půl letech odešel na hostování do německého druholigového Furthu. V létě 2011 se vrátil do Sparty Praha. V zimní ligové přestávce sezony 2013/14 se připravoval s 1.FK Příbram, kam následně přestoupil.

V létě 2014 odešel do nově zformované indické ligy, kde byl draftován klubem FC Goa. S týmem skončil na konci ročníku 2014 v semifinále, avšak společně se Španělem Sergio Contrerasem Pardem alias Kokem ovládl statistiku nejlépe přihrávajících fotbalistů ISL a s pěti vstřelenými góly skončil na děleném druhém místě mezi nejlepšími kanonýry ISL.

V lednu 2015 přijal půlroční angažmá v třetiligovém českém klubu FC Písek, kde bojoval s týmem o udržení ligové příslušnosti. V létě 2015 přestoupil do druholigového mužstva Táborska, působil zde do konce roku. Následně hrál I.A třídu Středočeského kraje za Podlesí. V létě 2017 se opět ozval FC Písek a Miroslav Slepička se začal připravovat na ČFL. V lednu 2018 přišel z Písku do zpátky do profesionálního fotbalu v 1.FK Příbram, kde pomohl k cestě zpátky do Fortuna:Ligy.

Miroslav Slepička působil v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky U20 a U21. V českém reprezentačním mužstvu odehrál dvě kvalifikační utkání na MS 2010 v JAR. V roce 2008 proti Polsku (porážka 1:2) a Severnímu Irsku (remíza 0:0).

1.FK Příbram děkuje za služby odvedené pro klub a přeje samé úspěchy do kariéry trenéra!