Musím vydržet, tvrdě pracovat a vyčkat na šanci v áčku

Juniorka Příbrami v posledních zápasech chytila střeleckou slinu a aktuálně už drží sérii pěti vítězství v řadě. Po minulém vítězi - Hráč kola Juniorské ligy, Janu Matouškovi, přišel na řadu nyní další talent ze středočeské líhně. Devatenáctiletý defenzivní záložník Lukáš Ric se naposledy blýskl proti Českým Budějovicím dvěma trefami
V posledních dvou zápasech jste dohromady nasázeli jedenáct branek a žádnou nedostali. Čím si vysvětluješ, že nyní se celému týmu takto daří? Daří se nám praktikovat rychlou kombinační hru, která soupeřům moc nesedí. To si myslím, že je hlavní příčina, proč se nám nyní daří dávat tolik branek. Českým Budějovicím jsme v domácím prostředí nasázeli šest branek. Bylo utkání tak jednoznačné, jak říká výsledek? Ze začátku vůbec ne. Nedařilo se nám kombinovat, ale pak po brance Denise Laňky jsme se už chytli a v zápase jsme jednoznačně dominovali. Ty jsi se podílel na vysokém vítězství dvěma trefami. Vzpomeneš si ještě, po jakých akcích padly? Obě branky padly po standardní situaci. Vždy jsem se dokázal ve vápně dobře uvolnit, našel jsem výborně kopnuté centry, a i v zakončení jsem zachoval chladnou hlavu. Hraješ ve středu pole, kde zastáváš především defenzivnější postavení. Na kontě máš v sezoně zatím tři góly. Jsi rád, že se střelecky daří? Za každou branku, kterou dám jsem hrozně rád, přece jenom mám na hřišti trochu jiné úkoly. Pokud ještě mé góly pomohou k vítězství, je to vždy o něco sladší. Aktuálně máte pět vítězství v řadě. Je znát na hřišti, že se hraje všem lépe, když se mužstvu daří? Je samozřejmě poznat, že jedeme na vítězné vlně. Hrajeme více uvolněně a nebojíme se i zkoušet nějaké věci, na které bychom možná neměli jinak odvahu. Na celkové hře je to proto hodně znát. V předminulém kole, po zápase proti Bohemians 1905, byl zvolen hráčem kola spoluhráč Jan Matoušek. Věřil jsi, že by nyní mohla přijít řada na tebe? Vůbec jsem nepřemýšlel nad tím, že bych to nyní mohl být já. Překvapilo mě a jsem za ocenění hrozně rád. Za sebou máš už i zkušenost z první české ligy, když jsi odehrál poločas proti Zlínu. Jak vzpomínáš na tento zápas? Na zápas vzpomínám velmi často a rád. Byl to tehdy sice už poslední zápas Příbrami v první lize, ale užil jsem si ho. Užil jsem si poměrně dobrou atmosféru, ale nejvíc jsem si musel zvyknout na odlišné tempo hry, které bylo mnohem větší, než jaké jsem znal z dosavadní zkušenosti.
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School