Mužstvo trenéra Valachoviče zahájilo přípravu

Na prvním tréninku nové sezony se sešlo v kabině několik nových tváří.

Ještě před zahájením prvního tréninku přišlo do kabiny nejvyšší vedení příbramského klubu a proneslo směrem k hráčům několik vět, závěrem pak popřálo všem úspěšnou letní přípravu a aby se hráčům vyhýbala zranění.

V kabině 1.FK jsme se již nemohli potkat s hráči, kterým skončila smlouva - Martinem Novým, Denisem Laňkou, Christopherem Cortezem a Milanem Lalkovičem. Hostování skončilo Václavu Svobodovi a kariéru ukončil Jan Rezek.

Naopak příležitost vybojovat si místo v kádru dostanou příbramští mladíci Vít Kolář, Patrik Švestka, Denis Halinský, Denis Budínský, Martin Polák, Jakub Schindler a Adam Petrák.

První oficiálně potvrzenou posilou je Martin Sus, který k řece Litavce přichází na přestup z polského klubu Stal Mielec. Sus v minulosti v Příbrami již dvakrát působil a to v sezónách 2014 - 2016, když si mezitím odskočil na sedm měsíců do Slovanu Liberec. Ve své kariéře má zapsaná také angažmá ve Spartě Praha, Baníku Ostrava či Opavy.

Na testy do Příbrami přichází Jakub Kudlička z Petržalky a Daniel Procházka z Hradce Králové.

Mužstvo trenéra Valachoviče odehraje tři přípravné zápasy a bude absolvovat herní soustředění v Rakousku:

21. června - zahájení letní přípravy

30. června (16:00) FC Viktoria Plzeň - 1.FK Příbram

3. července (??:??) FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram

10. července (11:00) FC Hradec Králové - 1.FK Příbram (hřiště Střížkov)

11. - 17. července soustředění Rakousko

24.7. 1. kolo FNL Prostějov - Příbram

Termíny, místa utkání a zápasy v rámci soustředění v Rakousku budou upřesněny.

Seznam hráčů, jenž 21. června nastoupili do přípravy:

Jakub Šiman, Ondřej Kočí, Martin Melichar, Václav Smrkovský, Martin Sus, Jakub Schindler, Denis Halinský, Jiří Mezera, Stefan Vilotič, Vít Kolář, Jakub Kudlička, Patrik Švestka, Jiří Januška, Adam Petrák, Filip Zorvan, Josef Obdržal, Pavel Hájek, Karel Soldát, Tomáš Pilík, Denis Budínský, Radek Voltr, Tomáš Dočekal, Stanislav Vávra, Martin Polák, Daniel Procházka, Jan Vokřínek, Jaroslav Tregler a Jan Kvída.

Zahraniční fotbalisté se připojí v nejbližších dnech - Olivier Kingue, Steve Kingue, Edrisa Lubega, Mihailo Cmiljanovič. Dvojice Emmanuel Antwi a František Belej je v rekonvalescenci po zranění.

Již zítra přineseme vyjádření ke startu letní přípravy od prezidenta klubu Jaroslava Starky a statutárního ředitele Jana Starky.

sobota 25.5.2024
MFK Vyškov