Na Bohemce to byl klíčový venkovní zápas

Ještě před pondělním startem zimní přípravy jsme si povídali s trenérem Romanem Nádvorníkem.

Trenére, start sezony se týmu vydařil, pak přišla série zápasů bez vítězství. Kde vidíte příčiny?

Chyběla nám větší kvalita. Snažili jsme se zapracovat na obranné fázi, uhráli jsme sice několik zápasů s nulou, ale srážely nás individuální chyby. Přestali jsme také dávat góly. Šance, které jsme měli, nedokážeme proměnit. Můžeme se bavit o větší kvalitě v šestnáctce soupeře, větším klidu na balónu, nezkušenosti... Protočili jsme všechny útočníky, které jsme měli k dispozici. Zpočátku dával góly Michal Škoda, pak z toho vypadl a ti další už trefovali brankáře. Nasazení, pracovitost a bojovnost hráčům nemohu vytknout. Vpředu nám chyběl především větší klid, ten nás stál body v zápasech, které jsme hráli hlavně doma na nulu. Měli jsme víc šancí, než soupeř. Na Bohemce to byl klíčový venkovní zápas, je strašné prohrát utkání, v němž vyhrajete na šance 7:2, ale ty se nepočítají.

Jaké jsou plány na zachránu v nejvyšší soutěži?

Po rozhovorech s majitelem důvěru mám. Musíme si ale sednout a domluvit se ohledně doplnění hráčského kádru. Samozřejmě se chceme zachránit, uděláme pro to maximum, i kdyby to mělo být stejně jako na jaře přes baráž. Musíme mužstvo doplnit tak, abychom zvýšili kvalitu, nejen rozšířili kádr. A to jak v obranné, tak i v ofenzívní fázi. Především musíme přivést zkušeného stopera, který bude hru řídit. Ale potřebujeme posílit i středovou řadu a útok. Konečně jako všechna mužstva. S některými hráči se budeme muset rozloučit, protože nemají kvalitu na nejvyšší soutěž. Pochopitelně budeme pracovat s kádrem, který dáme dohromady. Úkol číslo jedna bude neskončit poslední. Do soutěže jsme šli s tím, že chceme utéct z baráže, teď je cílem baráž zvládnout.

Máte již nějaká konkrétní jména, kdo by mohl k Litavce přijít a pomoci v útočné fázi?

Máme dobře zmapovanou druhou i třetí ligu. Jenže většina z útočníků má nastříleno kolem pěti gólů ve druhé lize a šest sedm ve třetí. První liga je o level výš, takže je otázkou, jestli by nám takový hráč byl vůbec schopen pomoct. Kanonýři tady nejsou, těžko je sháníte, ale i vychováváte. S tím se potýkají všechna mužstva, nejen ta kolem nás. Borci jako Lafata nebo Milan Škoda tady prostě nejsou. Z mladších hráčů tu je jen Klobása v Jihlavě, dalším útočníkům, kteří dávají víc gólů, je přes třicet let. To je špatně. Mělo by jim být kolem dvaceti a měli by se posunout do nejvyšší soutěže, a tam uspět a růst. Karviná udělala Petráně, který několik let patřil ve druhé lize k nejlepším střelcům, ale na podzim dal v nejvyšší soutěži jen tři góly. Skok do první ligy z nižších soutěží je obrovský.