1.FK Příbram

Na Spartu nám chybí sedm hráčů, i tak věřím, že budeme bodovat

Statutární ředitel Jan Starka povídá o posledních událostech v klubu, přibližuje také svůj pohled na sílu mužstva.

Blíží se závěr přestupního období, objeví se v příbramském dresu ještě někdo nový?

Na doplnění kádru stále pracujeme, věřím, že v brzké době představíme dalšího hráče, který nás posílí. Poohlížíme se po zajímavých fotbalistech do všech řad.

Poslední ohlášenou posilou je Zdeněk Folprecht, co si od něj klub slibuje?

Zdeněk Folprecht je zkušený ligový fotbalista, který ideálně zapadne do našeho mladého kádru. Již v trénincích ukazuje svou nespornou kvalitu, těšíme se, až ho uvidíme v utkání FORTUNA:LIGY. Přichází s ním jistota do středu pole a větší klid v zakončení.

V minulých dnech bylo několik členů 1.FK Příbram pozitivně testováno na COVID-19, co všechno musel klub řešit, aby situaci vyřešil?

Museli jsme celou situaci koordinovat s krajskou hygienou a Ligovou fotbalovou asociací. Čekalo nás umístění jednotlivých osob do karantény a mezitím přetestování ostatních. V neposlední řadě jsme provedli antivirové opatření ve vnitřních prostorách stadionu. Osobně jsem byl v kontaktu se všemi pozitivně testovanými, naštěstí nikdo z nich neměl těžký průběh. Věřím, že se brzy vrátí do plného režimu.

Před každým utkáním musí povinně hráči s realizačním týmem na testy (na přítomnost koronaviru), které hradí klub, jak moc velká je to finanční zátěž?

Obrovská, v našich poměrech měsíční náklady vzrostly o desítky procent, která sebou opatření proti viru nesou. Předpokládané roční náklady na testy a další opatření se vyšplhají do několika milionů korun.

FORTUNA:LIGA se rozběhla, zatím máme pouze bod, ale také neodehraný zápas. Jaká je aktuální spokojenost a co očekáváte od duelu se Spartou Praha, která momentálně bez ztráty bodu vede soutěž?

Spokojení být nemůžeme, jeden bod je málo ze dvou domácích utkání. Myslím si, že se na tom odrazila krátká doba letní příprava a celkově specifická příprava před letošní sezonou. Věřte však, že celý klub pracuje na tom, aby se tým zvedl a začal sbírat body. Bohužel na Spartu nám chybí sedm hráčů, očekáváme tedy spoustu změn, ale i tak věřím, že budeme bodovat.

Příští zápas
neděle 25.10.2020
FORTUNA:LIGA, 8. kolo
14:30h
FC Zbrojovka Brno
1.FK Příbram
Online
Aktuálně na webu
FK Příbram TV
10. 10. 2020
Pavel Horváth: Pro nás to byla nepříjemná konfrontace
FanshopAkademieO2 TV
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.AAA AUTO