Na post sportovního manažera nastupuje Jiří Kohout

Dlouho neobsazená pozice ve sportovním úseku získává tvář i jméno. Sportovním manažerem a šéftrenérem mládeže FK Příbram bude Jiří Kohout.

Máme pro Vás první novinku v tomto roce. Mezi mládežnickými a dorosteneckými kategoriemi a hlavně u A-týmu se bude nově pohybovat Jiří Kohout. Zkušený trenér, který jako fotbalista vyrostl v Příbrami, sbíral trenérské zkušenosti u mládeže nejen u Litavky, ale zejména v Plzni nebo u mládežnických reprezentačních výběrů. V posledních sezónách byl na asistentské pozici v ligovém Dynamu České Budějovice a Jablonci.

"Plníme náš plán získat na důležité pozice v klubu zkušené odborníky. Tím je určitě Jirka Kohout. Bude mít vhled do dospělých kategorií, kde bude konzultovat s realizačním týmem tréninkový proces i rozbor zápasů A-týmu. Zároveň si od naší spolupráce slibujeme zlepšení rozvoje hráčů v jednotlivých kategoriích mládeže od nejvyšších žákovských ročníků až po dorost," uvádí k obsazení pozice ve sportovním řízení naší organizace ředitel FK Jan Starka.

První komentář připojuje i Jiří Kohout: "Můžu nabídnout dlouholeté zkušenosti s prací u mládeže i působení v první lize u dospělých. Chci do toho dát svůj pohled a také oživit akademii, aby se v Příbrami dařilo dál fotbalově produkovat výborné hráče i trenéry."

Rozhovor s novým sportovním manažerem a šéftrenérem mládeže připravujeme na příští týden, kde odhalíme více detailů, například s jakou kompetencí i vizí bude Jiří Kohout v našem klubu působit.