Nadstavba se dohraje, baráž už nebude

LFA dnes rozhodla o způsobu dohrání této sezóny. Odehrají se zbývající dvě kola nadstavby, baráž je zrušena. Z ligy sestoupí pouze celek na 16. místě.

Prezident klubu Jaroslav Starka se k dohrávání soutěže již dříve vyjádřil nesouhlasně do médií a svá slova nemění ani po dnešním verdiktu LFA: "Na rovinu, nejsme spokojeni s tím, že bude liga dohraná, ale respektujeme to." A Jan Starka, ředitel klubu k tomu doplňuje: "Jsme optimisté a věříme, že si příslušnost v lize uhrajeme!"

Kabina tuto dvouzápasovou výzvu k boji o záchranu bere bojovně. Nekompromisně to komentuje kouč Pavel Horváth: "Respektujeme rozhodnutí a budeme se rvát o fotbalový život." Kapitán týmu Jan Rezek k to dohrání soutěže krátce komentuje: "Moc se těšíme, že budeme konečně hrát. Už je to pro všechny dlouhé," dodává k nejdelší sezóně v kariéře.

Jaké dva zápasy nás čekají ve zbytku nadstavby?

4. kolo nadstavby doma proti FK Teplice - 23. 7. od 18:00

5. kolo nadstavby venku proti MFK Karviná - 26. 7. od 17:00

Baráž o sestup, kam měl jít z Fortuna:Ligy čtrnáctý a patnáctý celek proti druhém a třetímu týmu z FNL je bez náhrady zrušena. Z první ligy sestupuje klub na posledním místě, naopak zespodu jdou nahoru tři celky. Pardubice, Zbrojovka Brno a Dukla Praha. Fortuna:Liga bude mít v příštím roce 18 účastník, FNL bude mít týmů 14.

Pro vstup na domácí zápas by měly platit stejné podmínky jako v předchozím utkání nadstavby, detailní informace k tomu domácímu utkání ještě připravíme a budeme všechny fanoušky informovat.

26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést