Navštívili jsme školu All Stars School

Ghanský obránce Manu Antwi i kamerunský útočník Vinny Loic Nkwinga byli za dětmi ve škole All Stars School.

Emmanuel Antwi a Vinny Loic Nkwinga. Dva kluci z Afriky, kteří se živí fotbalem v Příbrami, navštívili společně s marketingovým manažerem Zdeňkem Brožem školu All Stars School. Manu i Loic velmi dobře vládnou angličtinou a podobně tomu bylo mnoho dětí v této soukromé škole. Kluci z Ghany a Kamerunu dostali od dětí pěkné přivítání a pak si dlouhé minuty povídali s dětmi i učitelkami o odlišnostech mezi českým prostředím a tím, kde oba fotbalisté vyrostli. Došlo i na připomínku, že tady mají děti svět mnohem složitější, protože v Ghaně i Kamerunu to bývá ve škole i mimo školu často náročnější.

Kromě tradičních focení s dětmi si taky s dětmi oba fotbalisté zahráli fotbálek, kdy oba "kapitáni" vedli svůj tým k výhře. Děti se ohromně pobavily a i když se třeba nezapojily všechny do hry, tak třeba děvčata si zahrála na cheerleaders.

Pro všechny děti nejen z této školy už teď předáváme pozvánku na nejbližší domácí zápas s Brnem 3. května. Na ten chystáme fanzónu s různými herními atrakcemi, foto-koutkem, autogramiádou i živou kapelou.

Návštěvy škol spadají pod klubový program Fotbal pro všechny generace. Cílem je ukázat a popularizovat fotbal v Příbrami různými formami a pro různé generace od těch nejmenších až po naše spoluobčany v důchodovém věku.

středa 8.5.2024
1.SK Prostějov
04. 05. 2024
Daniel Fišl: Na zápas jsme byli ohromně namotivovaní, ale bohužel to nevyšlo