FK PŘÍBRAM

Názory: S rozběhnutím soutěží jsem ani nepočítal

Jaké jsou pohledy uvnitř klubu na ukončení amaterských a mládežnických soutěží v Česku? Ptali jsme se Petra Janoty, Daniela Huni a Jiřího Vlčka.

Petr Janota, trenér B - týmu

Petře, jaký je tvůj pohled na ukončení ČFL?

Zrušení soutěží bylo jasné asi už od začátku přerušení. Amatérské soutěže bohužel nejdou dohrát, není na to termínový prostor. Takže s rozběhnutím soutěže jsem již nepočítal.

Jaké úkoly teď budete mít s týmem a jak budou trénovat jednotliví hráči?

Tým se připravuje individuálně. Každý týden hráčům zasílám tréninkový plán, který obsahuje 6 tréninků. Jde spíš o běžecké aerobní tréninky a krátké rychlostní. Asi to není pro hráče zábavné, ale musí to brát pozitivně a i v této době na sobě pracovat. Až se budou postupně uvolňovat zákazy, tak uvidíme, jakým způsobem začneme trénovat skupinově.

V jakém kontaktu jste společně s asistenty s celým týmem?

V kontaktu jsem hlavně se svým hrajícím asistentem Milanem Mišůnem a s hráči po zranění, kteří mají trénink odlišný. Milan je pak s hráčema ve skupině a přeposílám jim novinky ode mě. Pokud hráči něco potřebují individuálně, tak se ozvou osobně.

Jiří Vlček, kapitán B - týmu

Co říkáš na ukončení fotbalových soutěží?

Ukončení je dost nepříjemné. Vzhledem k tomu, že zrovna skončila zimní příprava, kde bylo dost běhání. Myslím, že jsme byli dobře připraveni a s chutí naladěni na to, že si vylepšíme umístění v tabulce po ne zcela povedeném pozdimu. Kádr se kvůli jaru dost pročistil, aby dostali šanci mladí hráči, ale v současné situaci to vnímám jako správné rozhodnutí.

A jak aktuálně trénujete?

Trénujeme na základě individuálních tréninků, které nám trenér každý týden posílá. Tréninky obsahují asi to jediné, co se v dané situací dělat individuálně. Jde o vytrvalostní běhy, rychlostní cvičení a posilování v domácích podmínkách s vahou vlastního těla nebo podle videí z internetu.

Daniel Huňa, šéftrénér Akademie

Dane, jaký je tvůj pohled na zrušení soutěží mládeže?

Je to obrovská škoda, pro všechny hráče, trenéry, vedení klubů a fanoušky. Připravovali jsme se na mistrovská utkání a když sotva začala, tak je přeruší taková situace, se kterou bojuje celý svět. Je ale nutné říci, že na prvním místě je samozřejmě zdraví všech hráčů. Doufám a věřím, že se tato nepříjemná situace, co nejdříve uklidní a my se vrátíme zpět, na zelené trávníky

Jaké úkoly rozdáte jednotlivým týmům?

Jediná situace, která byla možná udělat je, že naši trenéři připravili hráčům individuální plány, které by je měli udržet v určité fyzické kondici a udržovat mezi sebou kontakt po dobu než bude možné, se zapojit do tréninkového procesu.

FanshopAkademie
Generální partner
Prémiový partner
Hlavní partneři
Město PříbramJAKONIOsport agency a.s.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
Olympia FitnessKovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Rozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.B&B commercial activity s.r.o.Kolaudace jednodušeASTON služby v ekologiiAll Stars School