Názory: S rozběhnutím soutěží jsem ani nepočítal

Jaké jsou pohledy uvnitř klubu na ukončení amaterských a mládežnických soutěží v Česku? Ptali jsme se Petra Janoty, Daniela Huni a Jiřího Vlčka.

Petr Janota, trenér B - týmu

Petře, jaký je tvůj pohled na ukončení ČFL?

Zrušení soutěží bylo jasné asi už od začátku přerušení. Amatérské soutěže bohužel nejdou dohrát, není na to termínový prostor. Takže s rozběhnutím soutěže jsem již nepočítal.

Jaké úkoly teď budete mít s týmem a jak budou trénovat jednotliví hráči?

Tým se připravuje individuálně. Každý týden hráčům zasílám tréninkový plán, který obsahuje 6 tréninků. Jde spíš o běžecké aerobní tréninky a krátké rychlostní. Asi to není pro hráče zábavné, ale musí to brát pozitivně a i v této době na sobě pracovat. Až se budou postupně uvolňovat zákazy, tak uvidíme, jakým způsobem začneme trénovat skupinově.

V jakém kontaktu jste společně s asistenty s celým týmem?

V kontaktu jsem hlavně se svým hrajícím asistentem Milanem Mišůnem a s hráči po zranění, kteří mají trénink odlišný. Milan je pak s hráčema ve skupině a přeposílám jim novinky ode mě. Pokud hráči něco potřebují individuálně, tak se ozvou osobně.

Jiří Vlček, kapitán B - týmu

Co říkáš na ukončení fotbalových soutěží?

Ukončení je dost nepříjemné. Vzhledem k tomu, že zrovna skončila zimní příprava, kde bylo dost běhání. Myslím, že jsme byli dobře připraveni a s chutí naladěni na to, že si vylepšíme umístění v tabulce po ne zcela povedeném pozdimu. Kádr se kvůli jaru dost pročistil, aby dostali šanci mladí hráči, ale v současné situaci to vnímám jako správné rozhodnutí.

A jak aktuálně trénujete?

Trénujeme na základě individuálních tréninků, které nám trenér každý týden posílá. Tréninky obsahují asi to jediné, co se v dané situací dělat individuálně. Jde o vytrvalostní běhy, rychlostní cvičení a posilování v domácích podmínkách s vahou vlastního těla nebo podle videí z internetu.

Daniel Huňa, šéftrénér Akademie

Dane, jaký je tvůj pohled na zrušení soutěží mládeže?

Je to obrovská škoda, pro všechny hráče, trenéry, vedení klubů a fanoušky. Připravovali jsme se na mistrovská utkání a když sotva začala, tak je přeruší taková situace, se kterou bojuje celý svět. Je ale nutné říci, že na prvním místě je samozřejmě zdraví všech hráčů. Doufám a věřím, že se tato nepříjemná situace, co nejdříve uklidní a my se vrátíme zpět, na zelené trávníky

Jaké úkoly rozdáte jednotlivým týmům?

Jediná situace, která byla možná udělat je, že naši trenéři připravili hráčům individuální plány, které by je měli udržet v určité fyzické kondici a udržovat mezi sebou kontakt po dobu než bude možné, se zapojit do tréninkového procesu.

sobota 27.7.2024
Příprava A-tým, přát.
SK Petřín Plzeň
26. 07. 2024
???? Anketujeme... co budeme sledovat v telce na olympiádě? #pribram #fotbal #trending #anketa
Město PříbramJAKONIOsport agency a.s.
Olympia FitnessKovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Rozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.B&B commercial activity s.r.o.Kolaudace jednodušeASTON služby v ekologiiAll Stars School