Novák Fest

V neděli 16. 6. se bude v areálu Nový rybník konat akce Novák Fest s podtitulem hýbeme se, tvoříme a zkoušíme. Kopnout si do balonu, dotknout se vědy, tvořit v kreativní dílně, nechat si rozpumpovat krev v žilách – nejen to zažijí návštěvníci na této rodinné akci.

Nedělního Novák Festu se zůčastní také zástupci 1.FK Příbram. Od 10 do 18 hodin si mohou příznivci fotbalu zasoutěžit o drobné dárky. Ve 12:00 je připravena autogramiáda ligového brankáře Ondřeje Kočího.

PROGRAM CELÉHO DNE OD 10.00 DO 18.00

KAMENNÉ PÓDIUM

10.30 Zahájení akce
10.45 Ukázka závodního aerobiku Sportklubu Oxygen Príbram
11.15 Vystoupení Příbram Bobcats Cheerleaders
11.45 Představení Techmania Science Center Plzeň
12.45 Vystoupení Mažoretek Príbram
13.45 Ukázka závodního aerobiku Sportklubu Oxygen Příbram
14.15 Vystoupení Příbram Bobcats Cheerleaders
15.15 Vědecké pokusy
15.45 Vystoupení Mažoretek Příbram
16.15 Aerobik pro všechny se Sokolem Príbram
16.45 Vystoupení pěveckého souboru Jiráskáček

ADRENALIN ZÓNA

Vyhledáváte výzvy a dobrodružství? Otestujte svoji odolnost v Adrenalin zóně.

Těšit se můžete na: aquazorbing, paddleboarding, bungee trampolínu, aerotrim, koloběžky, mýdlovou skluzavku, horolezeckou stěnu a výuku lezeckých základů s příbramskými skauty.

PÓDIOVÝ PROGRAM

12.00 Biketrial show a workshop
12.30 Vystoupení Tanečního centra R.A.K.
12.45 Rozhovor a autogramiáda s Martinem Macíkem, pilotem kamionu na Dakaru
14.00 Taneční vystoupení ZŠ Jiráskovy sady
15.00 Biketrial show a workshop
16.00 Vystoupení Tanečního centra R.A.K.

SKATEPARK

Adrenalinové zážitky na vás čekají také ve skateparku, kde proběhne skateboardová exhibice, graffiti jam a skateboardová škola.

10.00 Začátek akce
11.00–17.00 Půjčovna skateboardů
11.00–12.00 Ukázka graffiti tvorby profesionálů
13.00–17.00 Graffiti workshop pro nejmenší
14.00–15.00 Exhibice BMX kol a skateboardů

VĚDECKÁ ZÓNA

Ve vědecké zóně se podíváte ze Země do vesmíru, projede se na segwayi, zapojíte se do vědeckých workshopů a pokusů a potrápíte své mozkové závity interaktivními hlavolamy.

Těšit se můžete na: Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí, Techmania Science Center, Veselou vědu, Mobilní planetárium, zážitkový program SPŠ a VOŠ Příbram, robotiku se ZŠ Březové Hory a mineralogickou sbírku Hornického muzea Příbram.

SPORTOVNÍ ZÓNA

Ve spolupráci s místními sportovními kluby si pod vedením zkušených profesionálů vyzkoušíte řadu sportovních disciplín.

Těšit se můžete na: fotbal s 1.FK Příbram a SK Spartak Příbram, hokej s HC Příbram, volejbal s Volejbalovým klubem Příbram, TJ Sokol Příbram, Bruslařský klub Příbram, Bobcats Cheerleaders, bojové sporty s Pankration Gym Příbram, frisbee s SK Sporting Příbram, ukázku CrossFit cvičení, potápění s Lucky Diving a Basketbalový klub Příbram 2000.

TVŮRČÍ ZÓNA

Ve tvůrčích dílnách dáte prostor své tvořivosti a můžete objevovat svůj skrytý talent. Bude se malovat, stříhat, lepit… prostě tvořit.

Těšit se můžete na tvůrčí dílny a workshopy, které připraví: příbramské základní školy, ZUŠ Antonína Dvořáka, ZUŠ Příbram I, SPŠ a VOŠ Příbram, Divadlo A. Dvořáka, Knihovna Jana Drdy Příbram a Hornické muzeum Příbram.

10.30–18.00 Stan pro děti a maminky + čtení pohádek

ZÓNA PRO NEJMENŠÍ V LETNÍM KINĚ

Nejmenší návštěvníci si užijí program šitý na míru v letním kině.

10.00 Hudební vystoupení kapely The Schunky
10.30 Kouzelnická show
11.30 Bubliny velké
13.00 Hudební vystoupení kapely Roofers
14.00 Pohádková show
15.00 Majda a Petr Vacek
16.00 Bubliny velké
17.00 Hasičská groteska Bombéros

10.30–18.00 Hornická hra

Po celý den se můžete těšit také na: bohatou nabídku občerstvení, minigolf, in-line dráhu, mini ZOO, chill out zónu, Festival regionálních minipivovarů a řadu vystoupení na kamenném podiu.