Novák Fest se blíží - objeví vaše superschopnosti

Během celého dne budete mít možnost potkat zástupce 1.FK Příbram a s mládežnickými trenéry si zasportovat.

Novák Fest je jedna ze zásadních každoročních kulturních akcí města Příbrami. Areál Nového rybníka se stane velkým sportovištěm, hudebním pódiem či vědeckou laboratoří. Letos se koná v neděli 19. června a hlavním tématem jsou superhrdinové s podtitulem „Najdi svoji supervlastnost“.

Letošní ročník bude rozdělen do osmi zón, a to podle vlastností superhrdinů – rychlost, síla, vynalézavost, obratnost, přesnost, vytrvalost či odvaha, chybět nebude vesnička superhrdinů. Po areálu Nového rybníka se budou pohybovat superhrdinové, ninjové, cirkusáci z La Putyky nebo malí chemici z Techmanie.

Můžete se také těšit na promítání filmů, virtuální realitu, létání na vodě i na práce žáků ZŠ z Příbrami na téma Superhrdina. Další skvělý program navazuje na Superhrdinské léto na Nováku. Program je vyvážen pro sportovně založené děti i pro tvůrčí typy. Každý si najde své sportoviště či dílnu, která bude bavit právě jeho. K hlavním trhákům bude patřit 30 m dlouhá ninja dráha, horolezecká stěna a řada dalších atrakcí.

Jednotlivá stanoviště mají na starosti kluby, spolky, neziskové organizace či školy z našeho města, které jsou doplněny komerčnímu subjekty. U vstupu dostane každý účastník kromě mapky areálu také herní kartičku, která ho po splnění úkolu v zónách dovede pro medailovou odměnu.

Kapacita parkoviště je omezená, pro Příbramské je lépe dorazit pěšky. Stánky s občerstvením budou k dispozici.

Vstup na akci je zdarma - neděle 19. června 2022 od 10:00 hodin.

"Novák Fest je tradiční akce pro celou rodinu. Všichni jste zváni, těšíme se na vás," zve starosta Příbrami Jan Konvalinka.

"Nenechte si ujít tradiční příbramskou kulturní akci Novák Fest. Hrdiny typu Spider-man, Superman, Iron Man, Hulk se ovšem nestanou jen děti, ale hrdinou zde může být i maminka, tatínek, policista, hasič, učitel. Novák Fest se bude tradičně točit kolem pohybu a sportu, děti si ale budou moci také vyzkoušet svoje vědomosti a dovednosti. Rádi bychom ukázali, že supervlastnosti nespočívají jen v síle a vytrvalosti, ale také v odvaze a vynalézavosti," říká Vlasta Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram.

Za 1.FK Příbram budou návštěvníkům v průběhu celého dne k dispozici ředitelka akademie Markéta Starková, marketingový manažer Tomáš Větrovský a mládežničtí trenéři, kteří se postarají o soutěže pro děti.

pátek 29.3.2024
FC Sellier & Bellot Vlašim
24. 03. 2024
?? FK ANKETA // Haaland nebo Kane, který útočník je populárnější u U15? #fk #pribram #fkpribram