O Ligu mistrů zabojujeme

Kategorie našeho dorostu U19 se vyhřívá na čele tabulky a klub žije snem, další účastí v UEFA Youth League. Co na průběh sezony říká trenér Daniel Huňa?

Po devatenácti kolech jsme na čele tabulky celostátní dorostenecké ligy. S průběhem sezony musíte být tedy maximálně spokojen, že?

Hráči odvádějí dobré výkony, jsou parta a udělali obrovský progres nejen po stránce fotbalové, ale týmové stránce. V zimě jsme pracovali na vylepšení koncovky, která nás na podzim trochu trápila. Nerad bych to zakřikl, ale zlepšení je zatím v jarních zápasech vidět. Důkazem je zápas se silnou Slavií, které jsme dali čtyři góly. I díky tomu jsme se posunuli na první místo tabulky a dojmy z dosavadního průběhu sezony tak jsou velmi pozitivní.

Zmínil jste zápas se Slavií, kterou jste porazili 4:0. Čím si vysvětlujete, že v konfrontaci s takovým soupeřem jsme jednoznačně dominovali?
Bylo na nás vidět velké odhodlání. Zároveň jsme měli větší kvalitu. Zúročili jsme to, na čem v posledním roce a půl pracujeme. Ať už je to presink nebo právě zlepšená koncovka.

Příbram tak opět potvrzuje, že patří k české mládežnické špičce, souhlasíte?
Je to pořád tak, jak se píše. My jsme rodinný klub, který si své hráče musí vychovávat, což je naše priorita. Všichni v klubu ale pracují na sto procent. Podobné úspěchy jsou tak zásluhou velké spousty lidí. Počínaje vedením klubu až po trenéry jednotlivých kategorií.

Nyní máte šanci zajistit si podruhé v historii klubu účast v dorostenecké Lize mistrů. To je velká motivace, že?
Účast v Lize mistrů je krásná věc. Čeká nás ale ještě dlouhá cesta. Samozřejmě chceme vítězit a pokusíme se udělat maximum, abychom to dotáhli.

Většina kádru přitom bojovala v uplynulé sezoně o záchranu v celostátní dorostenecké lize. Jak moc taková zkušenost hráčům pomohla?
Zápasy o záchranu nejsou nikdy vůbec jednoduché, takže zkušenost to pro hráče byla obrovská. Letos jde na nich vidět mnohem větší kvalita. I proto chceme postupně zapojovat i mladší hráče, aby byli dobře připraveni na sezonu následující, kdy právě oni budou tvořit kostru týmu.

Jak vypadá situace pro příští rok?
Do kádru by mělo přijít asi deset hráčů ročníku 2001, navíc máme velmi kvalitní ročník 2002, jehož členové se klidně mohou v příští sezoně stát tahouny mužstva. Nechceme, aby se opakovala situace z minulé sezony, proto budeme nadále tvrdě pracovat a věřím, že budeme opět úspěšní.

Brzy bude mezi dorostenci i váš syn, který momentálně nastupuje za kategorii U15, jak vidíte jeho potenciál?
Oproti mně má obrovskou výhodu, že si rozumí s míčem. Já byl spíše srdcař a bojovník, který do všeho šel po hlavě. Jsem rád, že i tuto vlastnost po mně zdědil, ale jde spíše o technického hráče, který má dobré vnímání hry. Je ovšem důležité, aby ho to bavilo a především na sobě pracoval. Jako otec mám na něj samozřejmě asi vyšší nároky. Možnost, že se ale jednou bude fotbalem živit, tady určitě do budoucna je.