Odstartovali jsme zimní přípravu

Mužstvo vedené trenérem Nádvorníkem doznalo na startu zimní přípravy několika změn.

V pondělí 6. ledna se poprvé v novém roce sešlo příbramské první mužstvo. Odstartovali tak zimní přípravu na jarní část Fortuna:Ligy. Tradičně před první tréninkovou jednotkou dorazilo do kabiny nejvyšší vedení klubu, proneslo k týmu několik slov a především popřáli všem hodně štěstí do přípravy, a aby se jim vyhnula zranění.

Nepovedený podzim se na kádru výrazně odrazil. Několik fotbalistů si hledá angažmá, naopak přišlo celkem 12 nových tváří, které budou bojovat o své místo v sestavě. Realizační tým opustil asistent trenéra Radek Kronďák, kterého nahradil Petr Čuhel, jenž místní prostředí zná, jelikož zde již dvakrát v minulosti působil.

Z hráčů, které jsme mohli vidět na trávníku v našem dresu na podzim, nejsou do přípravy zapojeni: Marek Kodr, Roman Květ, Marek Boháč a Martin Zeman. Všichni si hledají nové angažmá a budou se zatím připravovat s B týmem vedeným trenérem Petrem Janotou.

Na prvním tréninku nebyl také Matěj Polidar, který zahájil přípravu ve Spartě Praha, o jeho působení na jaře se teprve rozhodne.

Z úspěšné příbramské mládeže dostávají šanci ukázat své schopnosti: Josef Obdržal, Denis Budínský, Stanislav Gabriel a Jan Vokřínek.

Na přestup pak přicházejí tři hráči se zkušenostni z nejvyšších soutěží:

Peter Kleščík, od roku 2007 působil ve slovenském klubu FK AS Trenčín, kde se stal velkým oblíbencem, když s týmem vyhrál dvakrát ligu a dvakrát pohár. Má za sebou více než 20 utkání v kvalifikacích o evropské poháry. V Trenčíně zastával funkci kapitána. Kleščíkovi je nyní 31 let a jeho prvním angažmá mimo Trenčín bude právě Příbram.

Martin Jindráček, třicetiletý fotbalista do útočné fáze, v české lize má na kontě 127 zápasů, naposledy působil v Teplicích. V minulosti si zahrál také za Ústí nad Labem či Baník Most.

Jan Kvída, odchovanec našeho klubu se vrací zpátky k řece Litavce. V únoru roku 2018 odešel do Hradce Králové, ze kterého se nyní vrací. V české lize zatím odehrál 9 utkání, na které bude chtít na jaře navázat.

Na hostování dorazil útočník Jakub Sašinka, jenž na podzim hájil barvy Karviné, je hráčem Baníku Ostrava. Dalším hostujícím fotbalistou je pak Filip Zorvan, který naposledy pomáhal Vítkovicím ve FNL. Kmenovým hráčem je Hradce Králové.

Na zkoušce jsou pak Jan Díl z Liberce a Hajleta Nermin, slovinský fotbalista.

Marko Alvir přestoupil ze Slavie Praha do Viktorie Plzeň.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School