PREVIEW: Jdeme do druhé třetiny soutěže, v pátek přivítáme Chrudim

Třetina soutěže je za námi, po deseti kolech se nacházíme ve středu tabulky na deváté pozici. Navážeme na dvě výhry v řadě i proti Chrudimi?

O SOUPEŘI

Chrudim, která má ve svém kádru aktuálně nejlepšího střelce druhé ligy Davida Hufa se nachází ve spodní části tabulky na jedenácté pozici. Aktuálně drží šestizápasovou sérii bez porazitelnosti, tudíž to v pátek nebudeme mít rozhodně jednoduché. Během deseti kol chrudimští fotbalisté pětkrát remizovali, dvakrát vyhráli a třikrát odešli s prázdnou. Poslední zápas remizovali doma s pražským Žižkovem 2:2. Celek kousek od Pardubic trénuje Radek Kronďák. Ten v Příbrami působil jako asistent Romana Nádvorníka, dále se o brankáře stará Roman Pavlík. V hráčském kádru je jméno Daniela Langhamera, ten v našem týmu působil ještě na jaře.

NÁŠ TÝM

Na výhru proti Spartě jsme navázali i v Táboře, když si v 90. minutě po stříleném centru kapitána Josefa Hušbauera srazili domácí do branky gól a ten znamenal tříbodovou radost našeho týmu. Nutno podotknout, že domácí hráč Táborska přiznal ruku, a za to mu patří respekt. Chrudimské angažmá z našeho týmu mají za sebou stoper Daniel Fišl a útočník David Surmaj, ten se stále zotavuje po zranění. 200. soutěžní utkání čeká ofenzivního univerzála Jakuba Nečase. V první lize odehrál 129 zápasů a ve druhé 70.

H2H

S naším pátečním soupeřem nemáme dobré zkušenosti, během dvou sezón jsme Chrudim nedokázali porazit a třikrát remizovali. Snad si první výhru připíšeme v pátek. Naposledy jsme se utkali v listopadu 2022, kdy jsme v posledním zápase trenérů Zápotočného a Nikla remizovali 1:1 a skončili na první místě podzimní části.

INFORMACE K ZÁPASU

Utkání začíná tradičně v pátek od 18 hodin v Příbrami na Litavce. Utkání bude mít na starost Adam Trska. Na zápase nebude pochopitelně chybět klobása a dobré pivo. Vstupné je lidových 100,-. Pokud utkání nestíháte, nalaďte si Sporttotal.cz. Na zápas si lze vsadit u našeho partnera Tipsport. Po zápase budou mít fanoušci možnost vidět tiskovou konferenci naživo a "open-air", poté následuje setkání, kde bude přítomný majitel klubu Jan Starka, marketingový a obchodní manažer Zdeněk Brož, trenér A týmu Karel Krejčí, z hráčského kádru Tomáš Wágner a nejlepší hráč pátečního zápasu.