PREVIEW: Souboj dvou exligistů o čest i klidnější střed

Jeden z klíčových zápasů jara nás čeká v pátek proti brněnské Zbrojovce. Oba týmy měly před sezónou ambice bojovat o postup do nejvyšší soutěže, ovšem realita je jiná.

O SOUPEŘI

Brno bylo před sezónou asi největším kandidátem na postup do FORTUNA LIGY. Realita je ale jiná. Brno se nachází na jedenácté pozici se čtyřbodovým odskokem na sestupovou pozici. Na jaře Zbrojovka vyhrála jen doma proti Jihlavě a venku remizovala ve Vyškově a na Dukle. Na lavičce se vystřídali trenéři Klusáček a Polách. Aktuálním koučem je Lukáš Kříž, který v klubu vedl rezervu v divizi. Nejlepším střelcem je příbramský odchovanec Jakub Řezníček. Na kontě má 12 branek, ovšem na jaře se ani jednou netrefil. Náš dres nosil i Martin Nový, hostující z prvoligové Bohemky. Poslední utkání náš páteční soupeř doma nezvládl s Opavou a prohrál nejtěsnějším rozdílem. Zbrojovka také v minulých dnech představila nového majitele.

NÁŠ TÝM

Brzké vedení 2:0 v Chrudimi se přetavilo v pohromu. Konečný výsledek 6:3 vůbec nikoho netěšil. Trenéři hráče musejí pořádně připravit možná na nejdůležitější zápas jarní části sezóny. V Brně dříve působil Jakub Nečas a trenér brankařů Ladislav Maier. Pro tento duel bude chybět útočník Ondřej Novotný, který v Chrudimi dostal čtvrtou žlutou kartu, která ho do utkání nepustí.

H2H

V říjnu 2023 jsme pod vedením Karla Krejčího v Brně díky krásné trefě Jakuba Nečase odvezli tři body po výhře 1:0. Bilance našich střetnutí hovoří v prospěch Zbrojovky. Brno bralo tři body v 17 ti případech, my 13x a 13x se zrodila remíza. Nejlepším střelcem vzájemných zápasů je Tomáš Pilík. Ten oblékal dres jak Brna, tak hlavně ten náš.

INFORMACE K ZÁPASU

Zápas zařazený do vysílání ČT Sport začne v 17 hodin. Rozhodčím pro tento zápas byl vybrán Pavel Orel. Před zápasem určitě přijďte na naší fanzónu, která začíná hodinu a půl před výkopem tedy v 15:30. Těšit se můžete na autogramiádu kde se Vám může podepsat kapitán Tomáš Wágner, David Surmaj nebo další hráči. Přijďte v pátek fandit a pomoct týmu v boji o velice důležité body.

PARTNEREM zápasu je příbramská společnost DUVE ČR. https://www.duve-cr.cz/