PREVIEW: V sobotu přijede třetí tým tabulky Táborsko

Příbramské hráče čeká v sobotu čtvrté jarní utkání. K Litavce dorazí tým z jihu Čech z města Tábor. Podaří se nám zlomit domácí prokletí?

O SOUPEŘI

Mužstvo bývalého trenéra Příbrami Romana Nádvorníka zažívá úspěšnou sezonu, když se pohybuje na třetím místě na barážové pozici. Poslední zápas jeho svěřenci vyhráli vysoko 5:0 nad Žižkovem. Na jaře Táborsko prohrálo pouze v Olomouci s Prostějovem. Branku jihočeského týmu hájí Martin Pastornický, který během 23 zápasů udržel jedenáct čistých kont. V klubu působí mnoho lidí s příbramskou minulostí. V hráčském kádru je Pavel Osmančík, Jakubové Šašinka a Schindler nebo Ngosa Nsunzu, který na podzim v našem týmu hostoval z ligových Teplic. V realizačním týmu je vedoucí mužstva Jakub Navrátil a na pozici kondičního trenéra je Marek Chrobák.

NÁŠ TÝM

Na Žižkově ve středu s béčkem pražské Sparty utrpěl vysokou prohru 1:5. První trefu zaznamenal Jiří Hudec. Trenér Roman Bednář utkání hodnotil velmi negativně. Tým musí zregenerovat a připravit se na velmi těžké domácí utkání. Na jaře se na Litavce hrálo už třikrát a byly z toho tři porážky výsledkem 0:1. Tu poslední nám uštědřila rezerva olomoucké Sigmy.

H2H

Týmy se naposledy potkaly v zimní přípravě v tréninkovém areálu vedle Tábora. Byla z toho výhra Táborska poměrem 3:2. Poslední vzájemné ligové utkání se hrálo 22. září roku 2023 v Táboře a v posledních minutách zápasu zahrál kapitán Josef Hušbauer přímý kop a domácí David Skopec si míč srazil rukou do vlastní branky. U Litavky se Táborsko představilo naposledy v červenci 2022 kdy na první trefu hostů odpověděl tehdejší tahoun záložních řad Marcel Čermák ránou do šibenice. Byla z toho remíza 1:1.

INFORMACE K ZÁPASU

Utkání bude začínat tuto sezónu netradičně až v sobotu v 17 hodin. Přímý přenos bude vysílat firma Sporttotal.cz. Prémiový partner našeho klubu je Tipsport, kde si na náš zápas lze vsadit.