PREVIEW: Zápas jara Na Litavce
O SOUPEŘI
Béčko Plzně si v posledním zápase slušně zastřílelo. V souboji rezerv dokázali Viktoriáni porazit akademii Táborska 9:0. Nejlepším střelcem týmu je Pavel Hašek, kterého si můžete pamatovat z minulé sezóny – na jaře 2024 totiž nastupoval v příbramském dresu. Za tým dále hraje i Dominik Šustr a v brance se objevil talentovaný Viktor Baier. Ten však na Litavku s největší pravděpodobností nepřijede, protože jednička A-týmu Plzně, Martin Jedlička, je na marodce.
NÁŠ TÝM
V Chomutově se podařilo odčinit prohru v Hostouni a výhra 3:0 nás vrátila do boje o nejvyšší příčky. Branky zaznamenali Manu Antwi, po dlouhé době i Jan Vokřínek, a trefil se také nejlepší střelec ligy Pavel Vandas. Po osmi měsících se do branky postavil Ondřej Bleha a hned dokázal udržet čisté konto. Na závěr zápasu se po zranění kolene vrátil Kamerunec Vinny Loic Nkwinga. Minulost v Plzni má i trenér Jiří Kohout, který ve Viktorii působil především u mládežnických týmů. Tomáš Wágner nastupoval zejména pod Pavlem Vrbou a podílel se například na postupu do Evropské ligy. Ondřej Bleha dříve chytal za plzeňskou rezervu.
H2H
Poslední vzájemný duel se datuje k říjnu. V Luční ulici jsme podlehli domácí rezervě 3:2. Jednu branku si Plzeň vstřelila sama, za nás se prosadil Alexandr Bárta.
INFORMACE K ZÁPASU
V neděli od 17 hodin se rozehraje šlágr kola mezi Příbramí a Viktorií Plzeň B. Utkání bude možné sledovat prostřednictvím streamu na TVCOM nebo FAČR TV. Hlavním rozhodčím zápasu bude Martin Nenadál.