Pardubice jsou herní tým

Příbram čeká poslední a nejtěžší krok k návratu do FORTUNA:LIGY. První zápas s Pardubicemi odehrajeme doma. O našich šancích mluví sám hlavní trenér Karel Krejčí.

Pane Krejčí, díky třetímu místu v tabulce náš čeká baráž proti Pardubicím. Je to pro nás nejtěžší možný soupeř?

Jestli nejtěžší je těžké říct, mají velmi dobrý kádr. Ve dvojzápase budou určitě velkým favoritem. My do zápasu půjdeme jako outsideři, ale určitě nepůjdeme odevzdaní. Do ligy chceme postoupit, proto budeme chtít být úspěšní.

Co je největší sílou Pardubic?

Pardubice hrají kombinační fotbal a jsou herní tým, záloha je jedna z jejich nejsilnějších stránek. Jsou zodpovědní v defenzivě, v bráně mají zkušeného Nitu, který se jim ale zranil a je možné, že proti nám chytat nebude, to by mohla být menší výhoda. V útoku mají zkušeného útočníka Černého, ten je pro ně taky velmi důležitý. Většinu hráčů z nám z dob, když jsem působil u reprezentace.

První utkání odehrajeme doma ve čtvrtek, o tři dny později jedeme ven. Je výhodou či nevýhodou, že hrajeme první zápas doma nebo to nehraje podle vás žádnou roli?

Nekoukám na to, možná by bylo lepší začínat nejdříve venku, ale tak je to dané. Nečeká nás nic lehkého. V Pardubicích mají nový stadion, který je vždy skoro plný a nehraje se tam nikomu snadno. Pokud chceme postoupit, tak se s tím musíme vypořádat.

Když jste v dubnu přišel k týmu, tým nebyl v dobrém rozpoložení, mužstvo se teď výsledky stabilizovalo a bojuje o postup. Na čem jste s vašimi asistenty nejvíce pracovali?

Když jsem přišel, tak jsme během šesti dní odehráli tři zápasy a muselo se hlavně regenerovat. Pak už byl velký prostor pro trénovaní, v zápasech jsme udělali pár změn a přineslo to výsledky. Mým cílem bylo, abychom hráli aspoň baráž, a to se splnilo.

Trápí nás také celkem marodka, v jakém zdravotním stavu jsou hráči a je někdo blízko k návratu?

Někteří hráči se s námi zapojí do tréninku a pak uvidíme, zda budou k dispozici.

Na závěr, vzkázal byste něco pro fanoušky?

Určitě, chtěl bych fanoušky poprosit a pozvat je na čtvrteční zápas, aby přišli a podpořili hráče. S dobrou fanouškovskou podporou se hraje každému fotbalistovi lépe. Hrát baráž o první ligu se nemusí už taky opakovat.