Pavel Horváth: Kádr ještě uzavřený není

Trenér Pavel Horváth věří, že letošní sezona bude od začátku lepší než ta předchozí. O čem všem trenér Horváth mluvil těsně před začátkem ročníku?

Jak velkou komplikací pro vás je, že jsme v přípravném období stihli odehrát jen jeden zápas?

Komplikace je to hlavně pro naše nové hráče, kteří přišli do jiného prostředí a neměli zatím moc prostoru se ukázat. Celá letní příprava ovšem byla dost nezvyklá. Hráči měli jen krátké volno a už zase tvrdě trénovali. Jsem aspoň rád, že teď máme zdvojené posty a nikdo tak nemá nic jistého. Nikdo z týmu si nemůže být jistý tím, že bude hrát v základní sestavě.

Jak byste popsal nové příchody do týmu?
Přišli Vais, Svoboda a Pinc, tři kluci z Plzně, kteří s námi už trénovali. Zajímavou posilou je i útočník z Ghany Isaac Boakey, jenž dorazil z portugalské Lecy. Dále přišel gólman Jakub Šiman a samozřejmě také zkušený Tomáš Pilík, který se vrátil z Jablonce. Měli jsme i několik hráčů na zkoušku v rámci takového třídenního kempu, kde dostali šanci kluci z béčka. Podepsal s námi smlouvu i mladý Adam Petrák a uvidíme, jaká bude finální podoba našeho kádru.

Z výčtu posil vyčnívá záložník Tomáš Pilík. Jste hodně rád, že jeho kroky vedly zpátky do Příbrami?
Určitě, získali jsme v něm velkou zkušenost. Co mám zprávy, tak i on je šťastný, že se vrátil domů. Doufám, že nám přinese větší kvalitu a že bude pozitivně působit na mladší hráče.

Příbram samozřejmě registruje také odchody, mezi které patří i nejlepší střelec týmu v uplynulé sezoně Michal Škoda. Proč jste se rozhodli s ním neprodloužit smlouvu?
Věděl jsem, že Michal kvalitu má. Zase ale nemůžeme říct, že by ode mě dostal málo šancí. On ten prostor měl a podle mě mohl gólů vstřelit víc. V létě mu navíc u nás doběhla smlouva a já se zkrátka rozhodl pro jiné hráče.

Kariéru pak ukončil útočník Miroslav Slepička. Bylo dlouho dopředu jasné, že tak učiní?
To ne, jasné to nebylo. Šlo čistě o jeho rozhodnutí a já myslím, že hlavní roli tam hrálo zdraví. Těch zápasů v lize odehrál fakt hodně a prostě se rozhodl další už nepřidat.

Vnímáte už kádr jako uzavřený?
Kádr ještě uzavřený není. Očekáváme příchod jednoho či dvou hráčů.

Bylo zřetelné, že se Příbram pod vaším vedením herně zvedla. Budete chtít v nové sezoně přejít na jiný systém hry, nebo se spíš pokusíte zdokonalit ten stávající?
Já bych hlavně řekl, že jsme se na jaře semkli a spoustu zápasů spíš vybojovali. Nějaká extra fotbalovost tam z naší strany nebyla. Ale byl bych samozřejmě rád, abychom zachovali to, co se nám dařilo směrem do defenzivy, a aby se z toho stalo pravidlo. Aby se už neopakovaly zápasy, ve kterých lehce dostaneme čtyři nebo pět gólů. S příchodem nových tváří pak věřím, že dojde i ke zlepšení ofenzivní fáze. Chtěl bych, abychom dávali víc gólů.

Nemáte obavu, že se na hráčích projeví únava z toho, že po sezoně neměli adekvátní čas k odpočinku?
Uvidíme, ale stát se to samozřejmě může. Nejsem stoprocentně přesvědčen o tom, že můžeme být ideálně připravení. Snažili jsme se to dělat podle našeho nejlepšího svědomí, ale takovou přípravu jsem ještě nikdy nezažil. Ostatní týmy odehrály během léta více zápasů, ale my jsme se rozhodli pro nějaký model a až samotná sezona ukáže, zda to bylo správné. Hlavně zpočátku je ale dost možné, že naše hra nebude taková, jak bychom si představovali. Věřím ovšem tomu, že postupem času se sestava i hra ustálí a my budeme hrát lepší fotbal.

Je alespoň malé plus, že vás na úvod čekají Teplice, tedy stejný soupeř, na kterého jste se připravovali už pro ten první první neodehraný duel ve skupině o záchranu?
Spíš je to jen taková zajímavost pro noviny. Jde o novou sezonu a my i Teplice máme trochu jiný tým než předtím. My se ale na ten zápas samozřejmě připravíme nejlépe, jak umíme.

Bude pro vás kvalitní vstup do sezony o to důležitější, že na jejím konci ligu opustí hned tři týmy?
Začátek ligy bude stejně důležitý jako konec. My se teď soustředíme jen na ten úvodní duel proti Teplicím a všichni si moc přejeme, aby se nám povedl.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School