Přáním je odehrát nějaký start a dát gól

Jednou z nových tváří, která se v příbramském áčkovém kádru od léta objevuje, je devatenáctiletý útočník Filip Řezáč.
(otazka)Filipe, posunul ses z dorostu do ligového týmu. Věděl jsi o možnosti dostat se o úroveň výš v rámci našeho klubu?(/otazka) (odpoved)Věděl jsem, že mě trenéři z áčka sledují, a ty samé informace jsem měl i od trenérů v dorostu.(/odpoved) (otazka)Jaká byla ta poslední sezóna za dorost, vy jste do posledního zápasu přece bojovili o postup do první ligy?(/otazka) (odpoved)Byla úspěšná, domácí prohru jsme doháněli v Opavě. I tam jsme prohrávali 0:1, pak jsme zápas během dvaceti minut otočili na 1:3. A zbývalo nám dvacet minut na jednu branku. Dvě tyče, další šance. Byla to škoda, že jsme nic nepřidali.(/odpoved) (otazka)A teď jsi v áčku, jaký to je?(/otazka) (odpoved)Moc pěkný, byl to můj hlavní cíl. Živili mě rodiče, takže konečně budu mít i své peníze.(/odpoved) (otazka)A jaký je ten přechod mezi chlapy?(/otazka) (odpoved)Všechno je rychlejší, na všechno málo času, jsou tvrdší souboje. Navíc ještě z druhé dorostenecké ligy je ten skok výraznější. Byly tam zápasy, kdy jsme často mívali velkou převahu, vyhrávali jsme 6:0, 7:0, dali jsme desítku Berounu. To prostě nebyli srovnatelní soupeři.(/odpoved) (otazka)Nastoupil jsi v posledních třech přípravných zápasech. Jak bys hodnotil svůj výkon?(/otazka) (odpoved)Myslím si, že docela dobrý. Samozřejmě je tam stále spousta věcí ke zlepšení, musím si na ten styl hry hlavně zvyknout. Zápasy fyzicky zvládám, ale například proti Drážďanům už jsem byl zavařený. V dorostu jsem si mohl na půlce vydechnout, tady ne.(/odpoved) (otazka)Co je tvůj oblíbený post?(/otazka) (odpoved)Trenéři vědí, že jsem útočník. Zkoušeli mě i na pravé záloze. Dá se říct, že budu rád, když budu hrát.(/odpoved) (otazka)V situaci, kdy nemáš jisté místo v základu je ve hře i možnost chodit na farmu nebo s juniorkou. Jak to vnímáš?(/otazka) (odpoved)Nebude mi to vadit, lepší než sedět na lavičce a budu ve hře ať už s juniorkou nebo na farmě.(/odpoved) (otazka)Jaký cíl by sis přál do této sezóny?(/otazka) (odpoved)Odehrát nějaký ligový start a vstřelit branku v lize. To bych si přál moc. A hlavně být bez zranění.(/odpoved) (otazka)Jak to je s tvým zdravotním stavem?(/otazka) (odpoved)Poslední dva roky jsem toho moc nenahrál. Měl jsem operace obou pat, kde jsem měl výrůstky, které se udělaly z kopaček. Pak tam byla i plastika třísel. Při zápasech mě začalo to bolet, po 15 minutách už mě to bolelo tak, že jsem nemohl chodit. Dali mi takové plastové náhrady. Trenér Vavruška si mě pamatuje z dorostu, věděl, že jsem měl takové trable.(/odpoved) (otazka)Když by ses jako útočník popsal, jaký jsi typ hráče?(/otazka) (odpoved)Jsem spíš typ s tahem na branku. Obejít hráče, využít svoji rychlost, ideální je pro mě nahrávka do ulice, to dokážu utéct. Uvidíme, jak to bude v chlapech, tady jsou všichni rychlostně stejní.(/odpoved)