Před utkáním: K záchraně nás můžou přiblížit jedině výhry

Výsledek z venku si už konečně zaslouží potvrzení před domácími diváky. I o tom bude zápas 32. kola proti Jablonci.

Příbramský tým už čtyříkrát v řadě bodoval na hřištích soupeře. Naposledy jsme vyloupili Plzeń. Ovšem teď nás čeká dvojice zápasů na domácím hřišti. A začínáme tuto sobotu s Jabloncem, poté tu máme Pardubice a poslední kolo nás čekají Teplice.

Celek ze severu Čech se drží na špici tabulky. V posledním kole byl dostihnut Spartou díky dohrávanému zápasu. V přetahované o druhé a třetí místo je tak boj hodně vyrovnaný. Jablonec se prezentuje v dobré formě. Už čtyřikrát v řadě vyhrál, dá se tak říci, že navrch mají právě oni. V květnu porazili doma Teplice 4:1 a Olomouc 3:1, zvítězili také v Budějovicích 2:0 a předtím doma vyhráli nad Karvinou 3:0.

Tým vedený Petrem Radou, jehož trenérské rady známe i odsud od Litavky, má ve svém středu zkušeného Tomáš Hübschmana i nebezpečné útočníky Ivana Schranze a Martina Doležala. Prvně jmenovaný má 13 branek, druhý 12 a uchazejí se o titul ligového krále střelců. Bude tedy na naší obraně, aby právě jim tyto choutky zastavila.

Vzájemný zápas z této sezóny z ledna je tak trochu ikonickým utkáním. Ani ne tak kvůli výsledku, ale při děsivých sněžných podmínkách skončilo jablonecké hřiště po 90 minutách rozbobardované od kopaček fotbalistů. S Jabloncem jsme v zápase vedli po brance Martina Nového , ale domácí zápas otočili na 2:1. To byla velká škoda a smůla pro náš tým.

Náš tým si přivezl bodovou naději z Plzně. I zde jsme sahali po výhře, nakonec jsme byli rádi aspoň za bodík, i tak může být hodně cenný. Po domácích prohrách s Olomoucí a Bohemkou i Budějovicemi chceme zlomit toto prokletí. Našemu týmu tak opět budou moci fandit i domácí fanoušci. Vlastníci permenentek si opět mohou na sobotní zápas dostat díky uvolněným podmínkám pro profesionální fotbal.

V posledním vzájemném zápase u Litavky jsme vyhráli 4:0. Bylo to ještě za trenéra Nádvorníka v srpnu 2019 a mezi střelce se zapsal mimojiné Jan Rezek i Karel Soldát. Tak budeme držet pěsti, aby se historie zopakovala.

Zápas začíná v 17:00 a pokud se nedostanete na tribuny, můžete jej sledovat na O2 TV živě.