Před utkáním: Páteční předehrávka ve znamení šlágru s Brnem

Po reprezentační přestávce se vrací F:NL. Náš tým jde do hry hned v pátek, kdy v televizním duelu přivítáme Na Litavce Zbrojovku Brno.

Rivala posledních sezón přivítáme v pátek 10. září na domácím stadiónu Na Litavce. Tým Zbrojovky Brno spadl stejně jako náš tým do druhé ligy a bojuje o návrat zpět. Po 6 odehraných zápasech mají 13 bodů za 4 výhry - 1 remízu - 1 porážku se skóre 11:6. V posledních dvou kolech vyhráli derby s Líšní (2:1) a také zvítězili nad Jihlavou (4:0). Nejlepším střelcem týmu je Jakub Řezníček, což pohledem dnešního zápasu je zajímavým faktem, všichni ví, že se jedná o příbramského odchovance. Brno stejně jako náš tým proklouzlo také dvěma koly MOL Cupu.

Příbramský tým během reprezentační přestávky zvládl postup přes druhé kolo MOL Cupu, když jsme vyřadili Baník Most - Souš. V posledním odehraném zápase F:NL jsme získali bod na půdě Ústí nad Labem po remíze 2:2. Celkově máme bodů 5. Pro dnešní utkání nebudeme moci využít kapitána Tomáše Pilíka, který si musí odstát jeden zápas kvůli trestu za 4 žluté karty. Nejlepším střelcem týmu je Stanislav Vávra, který už se tříkrát trefil do sítě svých soupeřů. I pro něj bude zápas nesmírně zajímavý, protoře v barvách Brna poprvé debutoval v nejvyšší ligové soutěži.

S Brnem jsme hrálí v posledních čtyřech utkání pokaždé nerozhodně! V minulé sezóně to bylo dvakrát 1:1, ve vypjaté baráži naopak jednou 0:0 a jednou 3:3. Dloudobá vzájemná bilance je jen o dvě výhry nakloněná k Brnu, ovšem na domácím hřišti jsme z 11 celkových výher nad Brnem dosáhli hned na 8. Tak uvidíme jak se nám vydaří toto nadcházející utkání.

Přijďte nás podpořit v pátečním odpoledni, podmínky pro vstup jsou stále obdobné jako v předchozích utkáních. Podmínkou je zejména dokončené Covid očkování, nebo čerstvě provedený test či nedávno prodělaný Covid.

Držte nám palce, zápas má výkop v 17:00 Na Litavce. Utkání vysílá živě ČT Sport.

neděle 3.10.2021
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 10. kolo
FC Sellier & Bellot Vlašim
25. 09. 2021
TISKOVKA // Jozef Valachovič po utkání s Vyškovem
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.