1.FK Příbram

Před utkáním: Příbram - Slovácko

Nabízíme Vám krátký předzápasový přehled k zápasu 19. kola F:L. Co čekat od sobotního zápasu?

V sobotu nás čeká u Litavky další souboj ve FORTUNA:LIZE. Přijedou hosté z Uherské Hradiště - 1. FC Slovácko.

Hosté pod vedení trenéra Martina Svědíka produkují náročný fotbal, který jim přinesl aktuálně 4. pozici v soutěži. Získali 34 bodů při skóre 32:17. Body získali už z deseti výher a čtyř remíz. Nejlepším střelcem je útočník Jan Kliment se 6 brankami, dalších 5 přidal kapitán hostů Vlastimil Daníček. V kádru působí také Jan Kalabiška, kterého pamatujeme u Litavky zejména z druholigové postupové sezóny 07/08 a obránce Josef Divíšek. Slovácko vyhrálo 6 z posledních 7 utkání, takže je z pohledu čísel v laufu. Čtyři hráči Slovácka jsou v karetním ohrožení, což ale sobotní zápas nijak neovlivní.

Náš tým získal od začátku roku 2021 tři body za tři remízy. Se silnými Plzní a Slavií šlo o překvapení, proti Opavě to byla minimální povinnost. Pro další boje o záchranu ovšem potřebujeme další body získat i v tříbodovém úhlu pohledu. Pozor na další žlutou kartu si musí v případě startu dát Olivier Kingue a Martin Nový, jinak je čeká stopka. Z bílo modrých barev hostů má pro změnu zkušenosti Tomáš Dočekal, ale přímo v lize za Slovácko nastoupil jen šestkrát.

Vzájemná bilance není lichotivá. Poslední roky nám duely se Slováckem jdou snad hůř než proti pražským "S". Na Slovácko si jezdíme pro vysoké prohry a ani doma nezůstáváme ušetřeni. I proto bychom měli v sobotu tuto statistiku utnout. Dosavadní bilance zní: 9 - 6 - 21. Poslední vzájemný zápas jsme hráli 14. listopadu 2021, šlo o dohrávku odloženého 4. kola a prohráli jsme 1:4. Branku Příbrami vstřelil Tomáš Pilík z pokutového kopu.

A právě záložník Tomáš Pilík byl na rozhovoru pro náš podcast Z PRVNÍ. Od nejbližšího zápasu se Slováckem si přeje: "Chceme do bojů o záchranu vstoupit vítězně. Už je to třeba a nechceme, aby nám ostatní utekli. Domácí zápasy musíme zvládat, potom můžeme pomýšlet na to, jak se dostaneme z červených čísel. Proti silným soupeřům jsme se vyhecovali a potřebujeme držet víc konstantnější výkony."

Zápas začíná v sobotu ve 14:00. Živě jej můžete sledovat na O2 TV.

FanshopAkademie
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.