Před utkáním: S Hanáky jsme vloni neprohráli

Zelenočerné čeká další utkání. Doma Na Litavce přivítáme Sigmu Olomouc, tým, se kterým jsme měli během loňského roku kladnou bilanci.

Sobotní zápas 26. kola mezi 1.FK Příbram a SK Sigma Olomouc je tu. Hanáci přijíždí do Příbrami v roli favorita, přeci jen získali v dosavadním účtování FORTUNA:LIGY 34 bodů, což jim zatím přináší místo ve středu tabulky, konkrétně 9. příčku. Vyhráli 8 zápasů, 10 remizovali a 7 prohráli. Mají také mírně aktivní skóre 30:26. V posledních dvou zápasech, které hráli během dubna ale nevyhráli. Remizovali doma se Slováckem 0:0 a prohráli s Pardubicemi rovněž na domácí půdě 0:1.

Zápasy Oloumouckých se vyznačují spíše menším počtem vstřelených branek, průměrně v jejich zápasech padá 2,25 branek na zápas. Větší úspěšnost má hostující tým v prvních poločasech, zde by patřilo do top 5 týmů ligy. Na druhou stranu však jejich forma z posledních pěti zápasů není oslnivá, když získali jen 5 bodů. Nejlepším střelcem hostů je Gonzales se 6 góly.

Náš tým si po trenérské rošádě připsal dvě remízy za plichtu s Brnem i bezbrankovou remízu ve středočeském derby v Mladé Boleslavi. Celá kabina a nejen oni, by si dnes moc přáli výhru, tedy tříbodový zisk, na který čekáme od 12. prosince, kdy jsme doma porazili Zlín 1:0. Na výhru tedy čekáme 14 zápasů a tuto sérii do nekonečna protahovat rozhodně nechceme. Nejlepší střelec týmu je Radek Voltr, který vstřelil 4 branky. První ligovou nulu vychytal v minulém utkání Jakub Šiman, a tak lze čekat, že jeho v brance našeho týmu potkáme i v dnešním utkání.

Dosud jsme proti sobě hráli 40 zápasů. Při vzájemném utkání se Sigmou v této sezóně jsme remizovali 1:1, když po solidně odehraném utkání jsme vyrovnali v závěru duelu brankou Manu Antwiho.

Sobotní utkání začíná ve 14:00 a zápas najdete mezi live přenosy na O2 TV.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School