Před utkáním: Šance oplatit porážku, která neměla přijít

Do 30. kola vstupujeme stále s vírou prolomit smůlu z domácích zápasů. Oplatíme Dynamu porážku z ledna?

V sobotu odpoledne na 1. Máje nás čeká už 30. kolo FORTUNA:LIGY. S Jihočechy se utkání v roce 2021 už podruhé. A poprvé od dob lockdownu se mohou zas na stadión vrátit fanoušči s permanentkami a partneři klubu. I proto je na stadiónu co nejsrdečněji vítáme.

Ve 30. kole ligy otvíráme program všech deviti utkání výkopem utkání v 15:00.

Dynamo České Budějovice jsou po devětadvaceti kolech na 12. pozici, kde mají 32 bodů. Tedy celkem dostatek na to, aby se drželi dál od červené linie sestupu. V pěti zápasech během dubna totiž jen jednou remizovali doma s Olomoucí a jinak celkem čtyřikrát prohráli (s Plzní, Brnem, Karvinou a Jabloncem). Tabulkou se tedy propadli z mnohem výhodnějších příček. Nejlepšími střelci jsou 6 góloví Brandner a Čolič. Právě Brandner a také Vais působili v příbramských barvách, v kádru si na příbramský dres také pamatují Javorek a Alvir.

Náš tým si po domácích porážce s Bohemians znovu spravil chuť až ve Slezsku. V nejvzdálenějším bodu pro náš tým v Karviné jsme totiž vyválčili výhru 1:0, díky bojovnému výkonu týmu a trefě Lubegy. Ugandský útočník se trefil ve dvou zápasech v řadě. V zápase také zaujala stoperská dvojice Olivier a Steve Kingue s nimiž jsme v týdnu přinesli rozhovor, nejen o jejich stejném příjmení.

Ve vzájemné bilanci po 29 zápasech jsme lepší s 13 výhrami a 7 remízami. Kéž bychom to vylepšili hned dnes. Ostatně v předchozích dvou domácíh utkání na Litavce jsme uspěli. V posledním vzájemné zápase na začátku ledna jsme dohrávali utkání 21. kola. To začalo výborně, když Filip Zorvan otevřel skóre zápasu svým prvním ligovým gólem. Jenže po červené kartě jsme nedokázali ubránit těsné vedení a Dynamo otočilo souboj ve druhém poločasu. Z Budějc jsme tak jeli bez bodů.

Přípomínáme, že na dnešním utkání mají všichni diváci povinnost nosit po dobu utkání roušku a sedět na tribuně odděleně.