Projekt ”Díky vám ... ”

Děkujeme složkám IZS a zaměstnancům Nemocnice Příbram za to, jak celý rok pomáhají obyvatelům města.

Projekt „Díky vám …“ by měl být poděkováním složkám IZS a zaměstnancům Nemocnice Příbram za to, jak během celého roku pomáhají obyvatelům města Příbram. Jako vyjádření díky za jejich služby se rozhodla radnice města Příbram a příbramské sportovní kluby věnovat zástupcům vybraných složek vstupenky na atraktivní zápasy svých celků:

• Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje – Územní odbor Příbram
  • Policie české republiky – Územní odbor Příbram + Městská policie Příbram
  • Oblastní nemocnice Příbram

V první fázi této akce dostane každá z těchto organizací od fotbalového klubu 1.FK Příbram 50 vstupenek na utkání s jedním z nejlepších českých klubů poslední dekády Viktorií Plzeň, které se koná 31. srpna od 19:30 na Stadionu Na Litavce. „Jsme rádi, že došlo k této spolupráci mezi městem, naším klubem a výše jmenovanými zástupci policie, hasičů a zaměstnanců nemocnice. Myslím si, že je potřeba těmto lidem poděkovat. Jsou každý den připraveni nám pomáhat, riskovat své životy a to nejmenší, co pro ně můžeme udělat, je pozvat k nám na utkání,“ uvedl ředitel fotbalového klubu 1. FK Příbram Jan Starka.

Podobný projekt realizuje v Praze hokejová Sparta Praha, u které se inspirovali zástupci příbramské radnice. „Jsme město, které žije sportem a toto je správné a zdravé propojení, které má navíc zajímavý přesah. V první fázi se do projektu zapojí místní volejbalový, hokejový a fotbalový klub a uvidíme, jestli se přidají i další sportovní či kulturní organizace,“ řekl svůj názor starosta města Mgr. Jan Konvalinka.

„Na utkání s Viktorií Plzeň bude pro výše jmenované vyhrazeno 150 míst v určeném sektoru. Vstupenky předali ve středu před utkáním místostarostka města Mgr. Zorka Brožíková a ředitel fotbalového klubu 1.FK Příbram Jan Starka vedoucím pracovníkům výše jmenovaných institucí. Máme na starosti kulturu, ale jsme rádi, že můžeme naši aktivitu spojovat i se sportem,“ dodal na závěr Vlastimil Ševr, který bude od 1. 9. vedoucím Městského kulturního centra Příbram.

A proč vlastně název Díky vám … ? Protože "Díky" je vyjádřením poděkování a díky práci lidí, kteří pracují pro výše jmenované organizace, dochází k záchraně životů.