Reakce klubu na oznámení Odvolací komise FAČR

Reagujeme na uveřejněné Komuniké o rozhodnutí Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky ze dne 25. 1. 2024

Respektujeme rozhodnutí disciplinární instance i oznámení Odvolací komise FAČR. Klub bere dvoubodový trest na vědomí; ovšem považujeme jeho přísnost za neadekvátní, zejména ze sportovního hlediska. Tímto způsobem jsou postihnuti především sportovci, kteří tvrdě bojovali o body na hřišti.

Z naší strany rozhodně nebereme věc za uzavřenou. Zvážíme všechny možnosti jak rozhodnutí zvrátit včetně odvolání až k orgánům FIFA jako CAS (Court of Arbitration for Sport).

Ujišťujeme, že se aktivně snažíme řešit finanční situaci, což komise uznala snížením trestu. Snažíme se zajistit, aby se podobné problémy neopakovaly. Vedení klubu plně spolupracuje s relevantními orgány a chce čelit výzvám a vrátit věci na pozitivní směřování.

Fotbalové veřejnosti také chceme nastínit detaily. Trest souvisí s pohledávkami vůči bývalým hráčům, což je přiznaný fakt. Schopnost plnit závazky výrazně ovlivňuje nefunkční spolupráce s organizací FIFA. Klub FK Příbram eviduje několik pohledávek vůči této organizaci. Oddělení Clearing house dosud nevyrovnalo finanční prostředky, které má FK Příbram přiznané za přestupy svých odchovanců v zahraničních klubech. Tyto finance by s přehledem pokryly plnění, které následně vedlo k uložení trestu od Etické komise FAČR.