Respirátory pro Oblastní nemocnici Příbram

1.FK Příbram spolu se společnostmi TEX-TECH a NANO PLM+ věnovala 1000ks respirátorů pro potřeby nemocnice.

Příbramský fotbalový klub navázal na již zaběhlou tradici, kdy se snaží pomáhat finančně, či věcnými dary, Oblastní Nemocnici Příbram. "Dlouhodobě spolupracuje s příbramskou nemocnicí a snažíme se ji podporovat. Tentokrát jsme se domluvili s partnerem našeho klubu a zakoupili jsme společně české respirátory. Zároveň připravujeme další projekty, jejichž výtěžek opět poputuje do Oblastní nemocnice Příbram," vyjádřil se k věnování respirátorů statutární ředitel 1.FK Příbram Jan Starka.

Společnost NANO PLM+ je dlouholetým partnerem příbramského klubu a nyní se obě instituce spojily pro dobrou věc. "Naše firma se zabývá nanotechnologiemi, děláme dlouhodobé ochrany povrchů v různých odvětvích. Jsme partner firmy TEX-TECH, výrobce českých roušek a respirátorů, která také dodala část respirátorů a svolila k tomu, že dodáme příbramské nemocnici přes nás a 1.FK Příbram jejich respirátory," okomentoval za TEX-TECH a NANO PLM+ ředitel Filip Svoboda.

Respirátory od zástupců zmíněných společností převzal ředitel Oblastní nemocnice Příbram Stanislav Holobrada: "Dostali jsme tisíc respirátorů české výroby, které určitě rádi využijeme. Plánujeme jejich použití jak na covidových odděleních, tak případně i na oddělených jiných. Děkujeme za ně."

1.FK Příbram s aktivitou na podporu záchranných složek nekončí, v nejbližších dnech odstartuje dobročinná aukce, na utkání s Bohemians Praha 1905 je poté v plánu pozvat osoby pracující v IZS zdarma na fotbal.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School