Retro edice již brzy

V následujících týdnech mohou fanoušci očekávat přísun nových suvenýrů.

Rok 1924 je pro historii klubu významný, protože byl na Březových Horách založen sportovní klub s názvem SK Březové Hory – předchůdce současného 1.FK Příbram.

Nejdůležitějším letopočtem v historii fotbalového klubu 1.FK Příbram je rok 1928. Po několika přepracováních byla podepsána smlouva mezi SK Březové Hory a obcí Lazec o pronájmu pozemku, na kterém vzniklo fotbalové hřiště. Na tom samém místě se hrají zápasy i v současné době.

A právě první název klubu a první znak se nyní stane dalším symbolem, jímž se bude klub prezentovat. “Podařilo se nám získat původní znak z roku 1924 a vytvořit ho do elektronické podoby. Máme ve výrobě již samolepky, trička a další předměty s retro tématikou. Více než devadesát let historie stojí za připomenutí. Toto je první krok směru, kterým chceme jako klub směřovat. Mohu prozradit, že vrcholem první části naší historie by měl být ligový zápas, který odehraje v replikách prvních dresů z roku 1928. Rádi bychom to stihli v příštím ročníku,” pronesl manažer marketingu Tomáš Větrovský.