Shrnutí: Příchody hráčů i prodloužení smluv v A-týmu

Čilý ruch v oblasti příchodů tu byl po celé léto, ovšem potvrdit příchod lze často až když je papírově vše připraveno.

Klub prodloužil smlouvu s několika klíčovými hráči sestavy. Kapitán Tomáš Wágner je důležitým stavebním článkem týmu, nejlepší střelec F:NL v uplynulém ročníku nakonec přes všechny zaručené drby zůstal v Příbrami. Navíc může rozšiřovat své zkušenosti i v trenérské rolí u B-týmu, kde bude dělat asistenta.

Prodloužením smlouvy si klub také pojistil univerzálního obránce a i záložníka Václava Dudla. Ten celou sezónu patřil do základní sestavy týmu a odehrál 27 zápasů.

A neméně důležité jsou i dvě smlouvy s gólmany. Jednička i dvojka, kdo je kdo, necháme na vás. Přesto, Martin Melichar a Václav Smrkovský jsou stále příbramští brankáři a budou hájit naši branku i v této sezóně. Stále mají celou kariéru před sebou a pod novým trenérem brankářů Ladislavem Maierem očekáváme jejich další výkonostní růst.

Mezi představenými příchody jste již zaznamenali Jakuba Nečase a ex-reprezentanta Josefa Hušbauera.

Z hostování se vrátil Dominik Vott, který byl na jaře v Přední Kopanině. Do zálohy jsme z jihočeských Budějovic získali Davida Krcha, který se zapojil do letní přípravy od samého začátku, přidal se k němu ještě obránce Jan Brabec.

Z Teplic přišel zambijský záložník Ngosa Sunzu a dotažen je i další zahraniční příchod. Na kraji zálohy bude působit Andronikou Theodoros z Kypru. Připsal si několik startů v mládežnických výběrech za Kypr v kategorii U17 a U19. V Příbrami je už také zaregistrovaný slovenský záložník Csaba Biricz. Ten naposledy působil v Púchově, zkušenosti má i z mládežnických reprezentačních zápasů za Slovensko.

Důležitý je také "návrat" Hasana Jahiće, opora závěru minulé sezóny už je opět v Příbrami a těší se na druholigové souboje. Podařil se dotáhnout také příchod Filipa Matouška z Dukly, který posílí naši obranu. Na Litavku se vrací také náš odchovanec Rostislav Jandera, který působil v minulé sezóně v nižší soutěži ve Strakonicích. Dříve útočník, tentokrát jeho role bude více na křídle naší sestavy s podporou do ofenzivy.

Další jména, které jste zaznamenali v letní přípravě kamerunský útočník Nkwinga Vinny Loic a také Vojtěch Jelínek ještě potřebují administrativně dotáhnout a informace o těchto hráčích doplníme v nejbližších dnech.

Pro většinu hráčů budu nadcházející sezóna kariérním skokem do dospělého profi fotbalu a všem klukům držíme palce, ať se jim u nás daří.

sobota 25.5.2024
MFK Vyškov