Soldát: Jablonec jsme celý zápas nepustili do hry

Karel Soldát se možná považuje za svátečního střelce. Jeho gólová hlavička do sítě Jablonce ze třetí minuty odstartovala sobotní kanonádu a navíc to byla trefa vítězná.

Karle, určil tvůj rychlý gól ten dnešní úspěšný směr utkání?

Nevím jestli to určil můj gól, ale každopádně nám dal určitý klid ke hře a prakticky jsme Jablonec za celý zápas nepustili do hry.

U gólové situace jsi zůstal úplně osamocený, je to nacvičená situace?

Tuhle variantu signálu trénujeme už dlouho a tentokrát to všechno vyšlo výborně a dokázal jsem míč i dobře trefit.

Máme dlouhodobě dobré standardky, navíc je v týmu hodně vysokých hráčů a musí to být pro soupeře těžké bránit, vnímáš to jako naší výhodu?

Myslím, že pro každý tým musí být složité nás bránit, protože máme opravdu hodně vysokých a dobrých hlavičkářů. Samozřejmě to je naše určitá výhoda a letos už jsme dokázali v několika zápasech, že jsme při standardkách hodně nebezpečný.

Především v prvním poločase jsme Jablonec místy až drtivě přehrávali, byl to dnes nejlepší zápas sezóny?

Asi ano, opravdu nám dnes vyšlo téměř vše a získali jsme tři body proti silnému soupeři.

Nebyl motivací i fakt, že hrajeme příští zápas znovu doma s Plzní což bude další těžký soupeř a dnešní výhra nám mohla zajistit psychickou pohodu ziskem všech bodů?

Hlavní motivací bylo odčinit prohru na Slovácku, kde nám zápas naopak vůbec nevyšel a tak jsme náš výkon chtěl napravit.

Góly Honzy Rezka respektive Michala Škody byly výstavní rány, čeká kluky do kasy nějaká speciální sazba za tyto fotbalové parády?

Kasu drží zrovna Honza takže doufám, že bude soudný a něco si tam napíše, což platí i pro ostatní střelce.