Start do F:NL - 1. kolo na půdě Prostějova

Úvodní zápas sezóny 2021/2022 vykopáváme v sobotu v 17 na půdě Prostějova. Přinášíme krátký pohled před zápasem.

Příbram startuje do nové sezóny ve Fortuna národní lize. Záchranu v nejvyšší lize jsme už v posledních kolech nestihli a tak se nám téměř kompletně mění soupeři a rozhlížíme se po nových jménech.

Náš tým už na konci sezóny oznámil odchody Martina Nového i konec kariéry Jana Rezka. Během léta se mezi další odchody zařadil ještě Edrisa Lubega a do Příbrami se přes léto také nevrátili oba Kingueové - Steve a Olivier. V přípravě tak dostali větší prostor mladíci, kteří sbírali starty v minulé sezóně Fortuna:ligy jako Josef Obdržal a Adam Petrák nebo úplní nováčci v kádru A-týmu - Václav Smrkovský, Denis Halinský, Jakub Schindler. Mezi posily rozhodně patří zkušený Martin Sus, který by měl zaujmout post na pravém kraji obrany. Do kádru patří také Danielové Langhamer a Procházka, přípravu odehrál na stoperu další ze staronových tváří Marek Kodr.

S jakou sestavou se vytasí trenér Jozef Valachovič ukáže až sobotní odpoledne, v generálce na hřišti v Beltinci hrála tato základní sestava: Šiman - Sus, Mezera, Kodr, Cmiljanovič - Pilík, Soldát, Obdržal, Zorvan, Vávra - Voltr.

A právě příbramský útočník chytil v Rakousku střeleckou formu. Co čeká od nejbližšího soupeře? "Očekávám tvrdý zapas plný osobních soubojů, musíme k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně a vůbec nic nepodcenit. Chceme do soutěže vstoupit ziskem tří bodů a uděláme pro to maximum."

Prostějov skončil v minulé sezóně na třetím místě. Vyměnili kouče, skončil Pavel Šustr, místo něj se do druhé nejvyšší soutěže vrací Jiří Jarošík. V kádru najdeme exreprezentanta Petra Jiráčka, který přišel ze Zlína. Zmást se také nenechte tím, že v kádru působí jmenovec Martin Sus na postu záložníka. Ambice má prostějovský tým až na páté místo, takže půjde o nepříjemného soupeře hned v úvodním kole.

Setkání s Prostějovem nebude premiérové. V 90. letech jsme při našem druholigovém působení hráli proti předchůdci dnešního 1. SK Prostějov pod názvem LeRK.