Stovkař Martin Nový

Příbramský fotbalista dosáhl magické hranice ligových startů.

Příbramský fotbalista Martin Nový dosáhl ve své kariéře významného jubilea. Ve svých sedmadvaceti letech dovršil metu sta odehraných prvoligových zápasů. Odchovanec Sparty odehrál převážnou většinu z nich právě u Litavky. Připomeňme si zásadní momenty, které se k jeho ligové kariéře v zelenočerném dresu vážou.

Přestup k Litavce: Příchod Martina Nového k Litavce oficiálně oznámil příbramský klub 20. července 2018. Odchovanec Sparty podepsal smlouvu na tři roky. V té době měl na svém kontě dohromady 31 utkání v nejvyšší soutěži, které nasbíral v dresech Sparty (1), Jablonce (9) a Jihlavy (21).

První ligové góly: Dlouhých 78 ligových zápasů. Tak dlouho čekal příbramský pravý obránce či záložník na svou premiérou trefu. Dočkal v zápase 29. kola ročníku 2019/2020 doma proti Liberci. A nezůstalo jen u jedné trefy. Nový gólově explodoval hned dvakrát a zařídil svému týmu důležitou výhru 2:1. „Čekal jsem opravdu dlouho. Jsem rád, že se to konečně povedlo a díky tomu jsme vyhráli,“ zářil tehdy nadšením. Od té doby přidal ještě jednu branku – bylo to 24. ledna letošního roku v zápase na hřišti Jabloncem (porážka 1:2).

Zápas číslo sto: Zatím poslední a jubilejní ligový zápas odehrál Martin Nový v sobotu doma proti Brnu. V něm se nešťastně nachomýtl k inkasovanému gólu, když přizvedl Pachlopníkův přímý kop přesně do míst, odkud ho Texl z bezprostřední blízkosti usměrnil do sítě. Zápas nakonec po vyrovnávací gólu skončil 1:1. Kromě ligového duelu s číslem 100 se pro Martina Nového jednalo o 69. start v zelenočerných barvách. Další může přidat následující víkend, kdy Příbram zajíždí ke středočeskému derby do Mladé Boleslavi.

Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.