Takové zápasy jsou pro brankáře nejtěžší

Slovenský brankář Marián Kelemen odpovídal na otázky krátce po sobotní výhře nad Zbrojovkou Brno.
(otazka)Mariáne, jak bys zhodnotil dnešní zápas?(/otazka) (odpoved)Jako bláznivý duel, který musel diváky bavit, protože padlo pět branek a do poslední chvíle byl zápas otevřený na obě strany, protože v závěru zápasu jsme šli trochu na riziko.(/odpoved) (otazka)Přesně takové zápasy brankáři nemají v oblibě, je to tak?(/otazka) (odpoved)Ano, přesně. V utkání jsem neměl téměř žádnou práci a bylo složité udržet koncentraci po celých 90 minut. Situace, které se před brankou zrodily, byly všechny gólové.(/odpoved) (otazka)Jak bys popsal obdržené branky?(/otazka) (odpoved)První gól byl střílený centr, který Zavadil prostě napálil a čekal kdo a kam to tečuje, nešťastně to lehce přizvedl Bednář a skončilo to v síti. Druhá branka byla krásnou kombinací hostů a já na ni nedosáhl, dvě střely dva góly. Nepříjemné chvíle pro brankáře, ale i takové jsou zápasy a důležité jsou tři body.(/odpoved) (otazka)Tým má reálnou šanci na účast v Evropské lize, byla v kabině znát nervozita?(/otazka) (odpoved)Nervozita ani ne, spíš jsme v tuto chvíli v nezvyklé pozici, protože ještě pár kol zpět jsme si říkali kolik potřebujeme bodů k záchraně a nyní jsme na pátém místě tabulky. Jsem rád, že se nám daří a celý tým zaslouží pochvalu.(/odpoved) (otazka)Jak se cítíš Ty osobně, protože jsi přišel k týmu později a stal jsi se okamžitě jasnou jedničkou a oporou týmu.(/otazka) (odpoved)Je to velmi složité, protože jsem s týmem neměl vůbec žádnou přípravu a naskočil jsem vlastně ihned do branky při zápasu. Kluci mi ale velmi pomáhají a já jim za to musím jen poděkovat, protože pokud se daří výsledkově je v týmu větší pohoda.(/odpoved)
sobota 11.5.2024
FC Vysočina Jihlava