Tomáš Pilík odchází do Brna

Prvoligová kariéra klíčového záložníka uplynulé sezóny Tomáše Pilíka bude v nejbližších letech pokračovat v dresu Zbrojovky Brno. Kluby se dohodly na přestupu.
Tomáš Pilík v posledním ligovém utkání zaznamenal 230. start v lize v barvách příbramského klubu. Jen o tři starty tak nemohl přeskočit v historické tabulce Příbrami současného asistenta trenéra Marcela Máchu s 233 ligovými zápasy. Dalších 13 startů si připsal Tomáš v barvách Baníku Ostrava, kde působil půl sezóny. Co ke změně klubové příslušnosti uvedl osmadvacetiletý ofenzivní klenot? (kurziva)"Na Příbram budu vzpomínat samozřejmě jen v dobrém. Příbram mi dala šanci působit ve velkém fotbale. Je to pro mě nová motivace a moc se na to těším. Něco jsem tady za ty roky snad odvedl a myslím, že přišel čas na změnu."(/kurziva) V první lize Tomáš Pilík nastřílel 23 ligových branek. Gólostroj si otevřel zejména v poslední sezóně, kdy se trefil osmkrát a byl jedním z tahounů týmu v neúspěšných bojích o záchranu. Prezident klubu Jaroslav Starka k jeho přestupu uvedl: (kurziva)"Tomášovi jsem nechtěl bránit. Šel za lepším včetně zajímavější finanční nabídky. Po letech, které odkopal v našem klubu, si takový přestup zaslouží."(/kurziva)
sobota 23.11.2019
Bohemians Praha 1905
11. 11. 2019