Tomáš Pilík vyrovnal klubový rekord Marcela Máchy

Počet ligových zápasů: 234. Tuto metu dosáhl Tomáš Pilík v nedělním ligovém utkání. Dostihl tak v klubových tabulkách legendárního obránce Marcela Máchu.

Tomáš Pilík má v české nejvyšší soutěži FORTUNA:LIZE odehráno už 306 ligových zápasů. Ovšem plných 234 jich dosáhl v příbramském dresu, ať to bylo žlutočerené barvy Marily či později zelenočerné pod hlavičkou 1.FK. V nedělním utkání 27. září 2020 si připsal tedy rekordní start, kterým dosáhl na dosavadní maximum obránce Marcela Máchy. Ten svůj 234 start zaznamenal před dvanácti lety v téměř shodný den 28. září 2008 v utkání proti Bohemians Praha.

Tomáš Pilík si zapsal ligový debut za Příbram 28. listopadu 2004 proti Blšanům, bylo mu pouhých 15 let, 11 měsíců a 8 dnů. Tento zápis je v TOP 5 nejmladších hráčů české první ligy na 4. příčce. Příbramský odchovanec hrál ligu také za Baník Ostrava (13 zápasů), Brno (22 zápasů) a naposledy byl v Jablonci (37 zápasů). Zahrál si také 6 zápasů Evropské ligy.

Kromě jedné ligové branky za Brno nastřílel dalších 23 ligových gólů výhradně v Příbrami. Viděl 39 žlutých karet a dvakrát šel předčasně pod sprchy.

Tomáši, držíme Ti nadále palce, protože teď už každý další zápas bude navyšovat absolutní klubový rekord ligových startů v barvách 1.FK Příbram.

neděle 25.10.2020
FC Zbrojovka Brno
10. 10. 2020
Pavel Horváth: Pro nás to byla nepříjemná konfrontace
FanshopAkademieO2 TV
Město PříbramJAKOFORTUNA:LIGAFORTUNANIOsport agency a.s.
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.AAA AUTO