Tomáš Šorna: Dorostecká soutěž je hodně o důrazu

Obránce „áčkového“ dorostu 1.FK Příbram působí v klub od nejmenší kategorie. Nyní diriguje defenzivní hru týmu, který srdnatě bojuje s ostatními mládežnickými týmy z mnohem větších měst a klubů.
(otazka)Tomáši, kde jsi začínal s fotbalem?(/otazka) (odpoved)Jsem Příbramák, takže jsem tady od přípravky.(/odpoved) (otazka)Kdo tě dovedl k fotbalu?(/otazka) (odpoved)Samozřejmě rodiče, táta hrával fotbal, takže tenhle sport mám po něm.(/odpoved) (otazka)Jaké je prostředí příbramského klubu z tvého pohledu?(/otazka) (odpoved)Hodně se to zlepšilo, zejména když tady máme umělku. Pamatuji ještě to travnaté drnoviště, které tam bylo předtím. Je to tady dobré.(/odpoved) (otazka)V Příbrami jsi prošel všemi výběry. Měl jsi možnost dostat se i do nějaké národního výběru?(/otazka) (odpoved)To ne, nikdy jsem za reprezentaci ani žádný výběr nehrál. Ani jsem nikdy o tom neuvažoval. Pořádně fotbal hraji až od dorostu.(/odpoved) (otazka)Tým bojuje o každý bod, abyste nespadli. To asi znamená určitý tlak na vás?(/otazka) (odpoved)Je určitě tlak, ale po podzimu a zisku jednadvaceti bodů s to trochu zklidnilo a ta výhra na Bohemce nám určitě také pomohla.(/odpoved) (otazka)Během zimy se u týmu vystřídali trenéři. Odešel David Vavruška a naopak přišel Oleg Kolman. Můžeš je porovnat?(/otazka) (odpoved)Pan Vavruška byl určitě impulzivnější. Měl takové speciální metody, kterými nás donutil dělat to co chtěl. Asi to bylo více o hecování. A také to mělo výsledky. Nyní je to hodně na nás, musíme si pomoci sami sobě, místo aby nás trenér popoháněl. Pan Kolman chce víc fotbalovosti, není to tak jednoduché jako dřív.(/odpoved) (otazka)Výhra na Bohemce byla pro vás i podstatná v tom, že právě tam pan Vavruška odešel?(/otazka) (odpoved)To rozhodně, ikdyž on tam působil jako pozorovatel, netrénoval. Ale ono tam hraje i několik kluků, kteří tady v Příbrami byli na podzim.(/odpoved) (otazka)Existuje nějaká rivalita s konkrétními kluby?(/otazka) (odpoved)Určitě je, třeba s Plzní nebo s pražskými celky, ty bývají také vyhecované.(/odpoved) (otazka)Zkus říct, v čem je výrazná první dorostenecká liga?(/otazka) (odpoved)Je to hodně důrazná soutěž a dobrá pro přípravu na přechod ke chlapům. Některé špičkové kluby s velkou základnou jako je Ostrava hrají technický fotbal, dole je to spíš o bojovnosti.(/odpoved) (otazka)Jak vidíš své šance, až skončíš v dorostu a půjdeš do mužských týmů?(/otazka) (odpoved)Uvidím v létě, zda půjdu do béčka nebo do áčka na přípravu. Zatím jsem nekopal ani chvilku za jeden.(/odpoved) (otazka)Co bys chtěl s fotbalem dosáhnout?(/otazka) (odpoved)Chtěl bych se chytit tady v lize v Čechách, a kdybych na to měl, tak teprv do zahraničí.(/odpoved) (otazka)Které koníčky Ti pomáhají relaxovat od fotbalu?(/otazka) (odpoved)Počítač, bazén, občas si zajdu klukama zahrát poker. Internet převažuje, sem tam si rád zahraji nějakou strategickou hru.(/odpoved) (otazka)Jiný sport stihneš?(/otazka) (odpoved)Maximálně ve škole futsal, jinak další sport aktivně nedělám.(/odpoved) (otazka)A co škola versus fotbal?(/otazka) (odpoved)Jsem ve třeťáku, mám ještě rok a pak maturita. Dá se to skloubit, ikdyž na škole jsou občas na to háklivý. Ale po vzájemné domluvě se to dá. Občas je třeba uvolnit se na trénink, naštěstí je to tak jednou týdně.(/odpoved) (otazka)Jaké budou Tvé priority po škole? Bude Ti fotbal zároveň zaměstnáním?(/otazka) (odpoved)To uvidím, jak se příští rok chytím. Školu chci určitě dodělat a pak se uvidí.(/odpoved) (otazka)Sleduješ prvoligové výkony A týmu 1.FK Příbram?(/otazka) (odpoved)Ano. Připadá mi to podobné jako u nás za pana Vavrušky, kdy je hlavní důraz na obranné hře, ty posuny v obraně. Občas zahlédnu trénink a je to podobné, co jsme dělali a děláme my.(/odpoved) (otazka)Na jaký zajímavý úspěch jsi dosáhl s fotbalovým týmem?(/otazka) (odpoved)Například na podzim, když jsme vyhráli místní Memoriál Jaroslava Starky ml., tam byla velká konkurence a hodně nás to nakoplo do sezóny. (/odpoved) (otazka)Díky za rozhovor a ať se Ti daří(/otazka) (kurziva)Hodnocení trenéra Olega Kolmana: Tomáš potřebuje být výraznější - herně i verbálně. Trenér mu může věřit, vyzařuje z něj klid a jistota. Jako stoper musí být trochu výraznější.(/kurziva)
24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School